До Великодня 5 днів: про що треба пам’ятати дніпрянам

До Великодня 5 днів, а отже треба правильно підготуватися до найважливішого свята православних. Останній тиждень перед Пасхою називають Страсною Седмицею. У цей період віряни повинні відвідувати храми.

Про це в пресцентрі Відкритого розповів настоятель Свято-Покровської церкви Дніпра протоієрей Максим Злобін.

Господині шукають нові рецепти пасок, магазини переповнені пасхальними атрибутами. До Великодня залишилося 5 днів, тож усі активно готуються зустрічати найурочистіше свято весни. Його відзначають навіть люди, які не ходять до церкви. Проте священнослужителі акцентують, що більшість неправильно сприймає суть Воскресіння Господнього.

«Усі хочуть скоріше розговіятися, сісти за святковий стіл. Найбільш шановне та радісне свято церковного календаря втрачає свою святість. Окрім цього, усе активніше до нас приходять західні уявлення про Великдень. З’являються якісь пасхальні кролики, які взагалі не мають жодного відношення до цього світлого дня», — коментує отець Максим.

До Великодня 5 днів: про що треба пам'ятати дніпрянам - рис. 1

Християнська Пасха є пам’яттю про спокутну жертву Ісуса, про його смерть на хресті та воскресіння. Свято не обмежується одним днем і триває протягом 40 днів. Увесь цей час можна вітатися висловом «Христос Воскрес!». Урочисті богослужіння та сімейні молебні в будинках – є невід’ємною частиною святкування, як і куліч з крашанками.

«Останній тиждень перед одним з найголовніших церковних свят — найурочистіший. Його називають Страсною Седмицею або Великим тижнем. Бо саме 7 днів, згідно Біблії, Ісус провів у пустелі. Тому упродовж цього часу віряни традиційно відвідують храми. А одними з найважливіших днів є чистий четвер та страсна п’ятниця».

ЧИТАЙТЕ ТАКЖЕ НОВОСТИ ДНЕПРА: 27 апреля 2021 года: какой сегодня праздник, приметы, традиции, День ангела | Відкритий

Подписывайтесь на наш Telegram-канал и страницу Відкритого в Facebook, чтобы первыми узнавать о важных событиях в Днепре.

Теги: , ,