Як правильно поминати померлих: поради дніпровського священника
Уже цими вихідними більшість українців піде на кладовища, щоб пом’янути спочилих родичів і близьких. Саме поминальні дні оповиті багатьма народними забобонами. Церква їх не схвалює і закликає більше уваги приділяти молитвам, а не домислам.
Про це в пресцентрі Відкритого розповів настоятель Свято-Покровської церкви Дніпра Максим Злобін.
Застілля на цвинтарях і штучні квіти стали традиційними для поминальних днів. Проте ні перше, ні друге не схвалюється священнослужителями. Розпивати алкоголь на кладовищі – гріх. Протоієрей Максим Злобін наполегливо рекомендує не влаштовувати на могилах трапези. Пом’янути спочилих можна вдома і, бажано, не горілкою.
Щодо штучних квітів, то церква катигорично не підтримує такий ритуал.
«Квіти – це символ життя. Адже вони розквітають, як і людина, коли народжується та в’януть, як і ми, коли помираємо. А який сенс несуть штучні квіти? Жодного! Нам треба відходити від цієї помпезності. Нашим померлим близьким це не подобається. Краще принесіть невеличкий букет свіжих квітів», — рекомендує настоятель Свято-Покровської церкви Дніпра.
До цих популярних забобонів додається й «міф із виделками». Доволі часто люди на поминальні дні кладуть на стіл лише ложки. Роблять так, тому що вважаюють, що виделка – це вила, які будуть роздирати душу померлого. Священники запевняють – це неправда.
Поминати померлих треба молитвою. Робити це можна у будь-якому місці і в будь-який час. До того ж, не тільки в поминальні дні, а й протягом усього року.
«Важливо у ці дні піти до храму, поставити за спочилих свічку та замовити панахиду. І не треба сприймати смерть як щось погане. Адже це природньо, це початок безкінечного життя в іншому світі».
ЧИТАЙТЕ ТАКЖЕ НОВОСТИ ДНЕПРА: В Днепре реставрируют мемориал погибшим во Второй мировой войне | Відкритий
Подписывайтесь на наш Telegram-канал и страницу Відкритого в Facebook, чтобы первыми узнавать о важных событиях в Днепре.
Теги: кладбища, новости Днепра, Пасха, церковь