Економічні наслідки пандемії COVID-19: прогнози економістів Дніпра

Всесвітня пандемія коронавірусу суттєво вплинула на життя людей. Як змінилася економіка і чого очікувати українцям, розповідали фахівці фінансової справи у пресцентрі телеканалу «Відкритий». 

Економіка будь-якої країни тісно пов’язана з тими процесами, які відбуваються навколо. До безпрецедентних проблем у світовій економіці, наслідки яких люди у всьому світі відчуватимуть протягом наступних кількох років, привела пандемія коронавірусу.

«Економічна криза — це один із циклів, одна із фаз нашої економіки. І треба розуміти, що це не вектор, який може бути постійним. Тут буде і піднесення економіки, і знову спад. Це природні процеси, які притаманні економіці,» — говорить декан факультету Бізнесу та міжнародних відносин університету митної справи та фінансів Вікторія Даценко. 

DSC 0035 1

Нова економічна криза, про яку говорять і настання якої констатують вже навіть у  Міжнародному валютному фонді, може стати найпотужнішою за всю історію, з часів Великої депресії. А наслідки її ніхто поки не береться прогнозувати.

«За рахунок пандемії коронавірусу, є шанси відчути економічну кризу у пом’якшеному варіанті. В результаті ми не можемо очікувати, що завтра в нас буде усе, як було раніше. Долару по 8 гривень не буде. Криза — це сигнал про те, що потрібно змінювати загальнолюдські цінності,» — сказав економічний експерт Михайло Крапивко. 

Найбільше на сьогодні постраждали туризм та галузь обслуговування. Скільки часу знадобиться на їхнє відновлення, фахівці достеменно сказати не можуть. Проте, прогнозують зміни в роботі багатьох сфер діяльності.

DSC 0036

«Криза буде довгою та глибокою. Але є позитивний момент — люди почали думати. Переосмислювати цінності, споживання та виробництво товарів. І це вагомо. Ми повинні навчитися берегти природу, корисні копалини. А також змінити свої потреби з кількісного показника на якісний,» — розповідає керівниця маркетиногової компанії Анна Жихарєва. 

Є і хороші новини. Будь-яка економічна криза змінюється зростанням та покращенням економіки. Так буде і цього разу. І як зазначають експерти, це тільки питання часу.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:Правительство Украины хочет поднять экономику за счет “оборонки” 

Подписывайтесь на наш Телеграм-канал и страницу Відкритого в Фейсбук, чтобы первыми узнавать о важных событиях в Днепре.

 

Теги: ,