Герої, якими ми пишаємось: про День героїв України розповіли історики Дніпра
В Україні 23 травня відзначають День героїв. Хто такі герої та чому саме у травні святкуємо цей день, розповідали історики Дніпра у пресцентрі телеканалу Відкритий.
Свято День героїв стало відомим та поширеним в Україні лише нещодавно. Проте, його історія давня та цікава. Засноване свято, щоб підкреслити історичний зв’язок між лицарями Київської Русі, козаками Гетьманщини, січовими стрільцями та вояками армій УНР та УПА. А у наш час, ще й для вшанування героїв російсько-української війни.
«Мало хто знає, та цей день було встановлено у 1941 році на зборі Організації українських націоналістів. Саме 23 травня 1938 року було вбито організатора українського націоналістичного руху Євгена Коновальця. І на його честь вирішили встановити день пам’яті та вшанування усіх, хто боровся за Україну,» — розповідає історик Олег Репан.
За ініціативою Львівського обласного об’єднання «Просвіта» була започаткована тТрадиція святкувати День героїв у незалежній Україні. Сьогодні українці мають нових героїв. Це хлопці та дівчата, які захищають суверенітет нашої країни на Донбасі.
«Якщо прослідкувати розвиток українського війська, то звісно, багато чого змінилося. Зброя, амуніція, методи. Проте, і досі на передовій користуються зброєю часів Другої світової війни. І як тоді героями були прості хлопці і дівчата, так і зараз є відчайдухи, які залишають родини та йдуть воювати за Україну,» — сказав дослідник історії, реконструктор боїв Віктор Боняк.
День героїв не є державним святом. Проте його відзначають на місцевому рівні майже в усіх областях України. Згадують лицарів Київської Русі, козаків Гетьманщини, січових стральців, вояків УПА, солдатів Другої світової війни, сучасних захисників України. Це свято, як говорять історики, про звитягу, подвиг українського народу, українського війська. Свято про пам’ять.
«Герої — це ті чоловіки та жінки, які поставили своє життя на ваги з життям країни. Які не шкодуючи сил та здоров’я, виборюють право жити у вільній країні. І коли ворог приходить на нашу землю, нам нічого не залишається, як боронити її. Хоча ніхто з нас і колишніх воїнів, не хотів війни, не хотів помирати,» — говорить історик Олег Репан.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: В Днепре начались раскопки в Севастопольском парке: ищут настоящую могилу Поля (ФОТО, ВИДЕО).
Подписывайтесь на наш Телеграм-канал и страницу Відкритого в Фейсбук, чтобы первыми узнавать о важных событиях в Днепре.
Теги: день в истории, новости Днепра