Експерт із Дніпра розповіла, де у місті та області можна здати кров

«14 червня — Всесвітній день донора крові. Хто може здавати кров, як це відбувається?», — про це у прес-центрі Відкритий розповіла заступник головного лікаря з медичної частини Комунального підприємства «Дніпропетровська обласна станція переливання крові» Валентина Кащак.

Donorstvo
«В минулому році ми прийняли майже 26 тисяч донорів і заготовили більше 15 тон донорської крові. Крім того, підготовано близько 10 найменувань компонентів крові.
Станції переливання крові знаходяться у Дніпрі, Кам’янському та Нікополі. У нас в області є ще криворізька станція переливання крові, яка забезпечує компонентами хворих свого району. Наявні ще 8 відділень трансфізіології, що знаходяться на базі міських або районних центральних лікарень. У нашому місті – це лікарні № 2, № 4, лікарня швидкої допомоги та спеціалізована лікарня № 1», — розповіла Валентина Кащак.

За словами експерта, тим, хто хоче здати кров, потрібно підготуватися. Згідно з законодавством України, донором може бути будь-яка здорова людина — громадянин України — якому виповнилося 18 років. Не слід забувати про протипоказання, що прописані Міністерством охорони здоров’я.

«Перед здачею крові потрібна підготовка по харчуванню. За 48 годин не можна приймати медикаменти та алкоголь. З вечора забороняється їсти жирні страви, навіть із жиром рослинного походження. Не слід вживати молочні продукти. Можна їсти картоплю або пісну кашу, сухарики або галетне печиво, хліб, варення, мед. Також потрібно пити багато рідини. Вранці потрібно приходити поснідавши. Бажано випити солодкий чай. З собою потрібно мати паспорт громадянина України, також потрібен ідентифікаційний код. Ми приймаємо донорів з усіх областей, крім окупованої частини України», — зазначила експерт.

Раніше ми розповідали, яких цін чекати на ягоди та овочі нового урожаю.

Теги: