Експерт із Дніпра розповів, яких цін чекати на ягоди та овочі нового урожаю

«Скільки будуть коштувати сезонні фрукти та овочі в першій половині літа», — про це у прес-центрі Відкритий розповів керівник проекту «АПК-Інформ: овочі і фрукти» Олександр Хорев.

DSC 1853

«Місяць тому на Дніпропетровщині стрімко подорожчали овочі борщового набору — значно виросли ціни на капусту та цибулю. Але, як і прогнозувалося, ситуація стабілізувалася за рахунок імпорту. Зараз виходимо на ринок овочевого набору нового врожаю. Пропозиція збільшується щоденно. Погодні умови для вирощування овочів ідеальні в усіх регіонах. Ніяких передумов стосовно дефіциту найближчим часом немає. Якщо не буде ніяких форс-мажорних ситуацій цього року, матимемо збільшення обсягів врожаю 2019 року. Це стосується практично всіх овочів борщового набору, але максимально. Коли пропозиція буде набагато перевищувати попит, постраждають виробники», — говорить Олександр Хорев.

 

За словами експерта, сезон на суницю відкритого грунту розпочався на 9-10 днів пізніше, ніж минулого року.
«Весна видалася прохолодною та довгою, але відразу віддала всі права літу. Висока середньодобова температура прискорила процеси, і ми отримали на ринку одразу декілька ягідних культур. Тож маємо велику пропозицію ягід. Але сьогодні ціни на суницю садову та черешню вищі, ніж минулорічні — 30 гривень гуртова ціна за кілограм продукції високої якості на першу та другу позиції. Для порівняння, в минулому році черешня коштувала 18 гривень за кілограм (гуртова ціна за товар високої якості), а суниця — близько 20 гривень», — говорить Олександр Хорев.
Як зазначив експерт, причини здорожчання — погодні умови. Адже спека стає на заваді вирощування ягід. Тож зниження цін не прогнозується.

Раніше ми розповідали, яким буде «Кольорове літо» у Дніпропетровському художньому музеї.

Теги: