Експерт з Дніпра пояснила, чому перехід на літній час викличе подвійний стрес

«Перехід на літній час: вплив на організм людини», — про це у Відкритий розповіла завідуюча терапевтичним відділом 9-ї міської лікарні м. Дніпро, лікар-терапевт вищої категорії Анна Кондратьєва.

Експерт з Дніпра пояснила, чому перехід на літній час викличе подвійний стрес - рис. 1
«Щоб бути здоровим, потрібно утримувати баланс між напруженням та відпочинком. Перехід на інший час стоїть на заваді цього балансу. Це призводить організм до стану стресу. Особливо це стосується тих людей, що багато працюють або страждають серцево-судинними захворюваннями», — розповідає Анна Кондратьєва.
За словами лікарки, серцево-судинні катастрофи приходяться саме на ранкові години, коли ми прокидаємось. Тож навіть година має велике значення. Після переходу на літній або зимній час організм знаходиться у стресі приблизно 2 тижні. До того ж навесні знижується імунітет: можуть загостритися хронічні хвороби або з’явитися застуда.

Експерт зауважила, що перехід на літній час співпав з виборами Президента України, а це додатковий стрес.
Щодо профілактики, то Анна Кондратьєва порадила послабити ранкові вправи тим, хто займається спортом. Людям, що страждають судинними захворюваннями або перенесли інсульт або інфаркт, прослідкувати за тиском. Взагалі усим слід особливо прислухатися до стану свого організму і у разі проблем звернутися до лікаря.

Раніше ми розповідали, що треба робити для збереження екології Дніпра.

Теги: