Експерт з Дніпра пояснив, чому подорожчала капуста

«Що буде з цінами на овочі та фрукти цієї весни», — про це у Відкритий розповів керівник проекту «АПК-Інформ: овочі і фрукти» Олександр Хорев.

Експерт з Дніпра пояснив, чому подорожчала капуста - рис. 1
«Що стосується цибулі, то в 2018 році ми отримали низький урожай. Це змусило наші компанії імпортувати продукцію. Імпортна цибуля і зараз домінує на ринку не дивлячись на те, що до початку березня не всі українські сховища були відкриті, та продовжувався продаж врожаю 2018 року», — розповідає Олександр Хорев.

За словами експерта, зараз на ринку ми маємо два види цибулі: імпортну та власну. Оскільки пропозиції багато, гуртова ціна останні 6 тижнів залишається на тому ж рівні, але є для фермерів прибутковою. Очікувати росту цін на цибулю вже не варто.

«А от капуста за один місяць подорожчала майже на 50 відсотків. Зараз гуртова ціна врожаю 2018 року знаходиться на рівні 13,5 гривень за кілограм. Причина криється в тому, що товару гарної якості, що долежав до квітня, дуже мало. Додатковий фактор – це достатньо висока ціна на ранню капусту, яка зараз 100-відсотково імпортна», — продовжує Олександр Хорев.

По оцінкам експертів, на ринок українська рання капуста потрапить десь через 10-14 днів. Тоді ми отримаємо більшу пропозицію, і ціни на капусту нового врожаю почнуть зрівнюватися з минулорічними.

Відносно яблук Олександр Хорев зазначив, що їх об’єми в наших сховищах є досить пристойними. В ціні яблуко за останній місяць не втратило, і це головний результат для фермерів. Гуртова ціна в середньому залишається на рівні 6 гривень за кілограм.

Раніше ми розповідали, які рідкісні птахи пережили зиму на Дніпропетровщині

Теги: