Експерт з Дніпра прогнозує історичний мінімум по виробництву яблук в Україні

У прес-центрі Відкритого керівник проєкту «АПК-Інформ: овочі і фрукти» Олександр Хорев розповів, що у Дніпрі буде із цінами на овочі та фрукти.

DIP 9882 2

«Весною цього року стрімко виросли ціни на капусту та цибулю. Через великий дефіцит закуповували товар з пострадянських країн. Це призвело до збільшення площ під посадку даних культур, тож зараз на ринку маємо велику пропозицію. Як результат — зниження цін: сьогодні гуртова ціна за кілограм цибулі — 6,5 гривень, коли рік тому вона коштувала 5,5 гривень. Що стосується капусти, то її гуртова ціна — 3,5 гривні за кілограм. А от очікувати дешевих томатів не варто. Сьогодні гуртова ціна 40 гривень за кілограм у порівнянні 5-7 гривень за кілограм минулого року. До того ж, через погоду є проблеми з якістю товару. Щоб уникнути таких проблем, весь цивілізований світ перейшов в закритий ґрунт. Україна лише на початку цього шляху», — говорить Олександр Хорев.

Щодо картоплі, то, за словами експерта, ціна у два рази перевищує показники минулого року. Гуртова вартість — 8,5 гривень за кілограм. Представлений товар різної якості. Для здешевлення виробництва не завжди використовували якісний посадковий матеріал. Такий врожай гірше зберігається і має поганий зовнішній вигляд. На разі ми маємо невеликий дефіцит. Але це лише тимчасово.

«Щодо ягід, то Україна вступає у дуже важкий сезон. Цього року для яблук несприятливі погодні умови. Це призвело до 70 % втрати врожаю. У результаті можемо отримати історичний мінімум по виробництву яблук», — додав експерт.

Раніше ми розповідали, чому не працює мораторій на спилювання зелених насаджень.

Теги: