Експерти з Дніпра назвали основний маніпулятивний принцип парламентської передвиборчої кампанії

«Новітні тенденції застосування політичних технологій в Україні», — про це у прес-центрі Відкритий розповіли доктор політичних наук, завідувач кафедри політології ДНУ імені Олеся Гончара Олексій Третяк та кандидат політичних наук, доцент кафедри політології, автор книги «Виграй вибори!» Андрій Клячин.

Експерти з Дніпра назвали основний маніпулятивний принцип парламентської передвиборчої кампанії - рис. 1

«Політичні технології — це сукупність політичних дій, які спрямовані на певний результат у політиці. Причому не обов’язково на те, щоб отримати перемогу на виборах або отримати політичну владу. Що стосується дострокових парламентських виборів, то з точки зору політичної науки, сьогодні не відбувається нічого неординарного. В минулому Україна вже стикалася з передчасними виборами, і вони проходили спокійно. У цьому плані — це просто відповідь на кризові моменти у політико-інституційних взаємодіях», — говорить Олексій Третяк.

За словами Андрія Клячина, наступна передвиборча кампанія буде короткою. Це означає, що в технологіях акцент зроблять на тактику.  Враховуючи мажоритарний аспект або відкриті списки, більшість кандидатів почнуть говорити про старі заслуги чи намагатимуться приєднатися до політичних партій.

«Ті, хто не отримають партійної підтримки, повинні швидко сформувати свою позицію. Часто у такому випадку використовують меседж єдиної теми. Щодо тактики, більшість кандидатів почнуть діяти по принципу — більше інформації у соціальних мережах та більше листівок. Але результат тут сумнівний.

Відносно політичних партій, ведучі намагатимуться зберегти позиції. Ті, що балансують, почнуть розширювати зону впливу за рахунок перехоплення проценту одина у одної. Основою маніпулятивної кампанії стане меседж: попередники погані – нам потрібно виправляти їх помилки»,  — прокоментував ситуацію Андрій Клячин.

Раніше ми розповідали, що завершення реформи децентралізації під загрозою.

Теги:

...