Експертка з Дніпра розповіла, як карається селфі з виборчим бюлетенем

«Парламентські вибори 2019: права виборців та що слід вважати порушенням під час голосування?», — про це у Відкритий розповіла головна спеціалістка відділу правопросвітництва та надання безоплатної правової допомоги Дніпровського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги Аліна Дерманська.

Експертка з Дніпра розповіла, як карається селфі з виборчим бюлетенем - рис. 1

За словами експертки, перевірити свою наявність у списку виборців можна онлайн за допомогою сайту Державного реєстру виборців або безпосередньо завітавши до приміщення дільничої виборчої комісії. Якщо виборець відсутній у списку, то йому потрібно звернутися до органу ведення реєстру за місцем проживання і написати відповідну заяву. Зробити це слід не пізніше 15 липня.

«Крім того, якщо вас немає в реєстрі, то можете звернутися до місцевого суду з адміністративним позовом про уточнення списку виборців, зокрема, про включення до списку. Позов повинні розглянути протягом двох днів та винести своє рішення не пізніше, ніж за два дні до виборів. Останній день, коли можна подати таку позовну заяву – 19 липня», — говорить Аліна Дерманська.

Як розповіла експертка, найпоширеніші порушення під час виборів це:

  • фальсифікація виборчих документів;
  • порушення таємниці голосування;
  • перешкоджання здійсненню виборчого права;
  • підкуп виборців;
  • незаконна агітація;
  • фотографування бюлетеня;
  • порушення права громадянина на ознайомлення з відомостями Державного реєстру виборців.

 

«Мінімальний штраф за порушення під час виборів – 1700 гривень. Наприклад, процес фотографування чи знімання на відео бюлетеня, на якому вже є відмітка за будь-якого кандидата, вважаються «фотозвітом». Це карається штрафом від 1700 до 5100 гривень», — додала Аліна Дерманська.

Раніше ми розповідали, за яких умов можлива миротворча операція на Сході України.

Теги: