Військовий експерт з Дніпра розповів, за яких умов можлива миротворча операція на Сході України

Напередодні Дня українських миротворців до прес-центру Відкритий завітав колишній заступник начальника розвідки армії, перший командир 240-го окремого спеціального батальйону ЗСУ, який входив у склад ЗС ООН в Югославії Володимир Сидоренко. Мова йшла про шляхи вирішення конфлікту на Сході України.

Військовий експерт з Дніпра розповів, за яких умов можлива миротворча операція на Сході України - рис. 1

За словами Володимира Володимировича, ситуація на Сході України потребує негайного вирішення шляхом переговорів. При цьому пріорітетом залишається збереження цілісності країни.

«На Сході України поки що не відбувалося миротворчих операцій. Там діють спостерігачі ОБСЄ, які ведуть лише формальний моніторинг подій. Миротворча ж задача лежить на війську ООН», — говорить Володимир Сидоренко.

Як розповів експерт, задача військ ООН полягає у розділенні воюючих сторін. Зазвичай вони вводяться, коли вже досягнуто домовленості про перемир’я, і це зафіксовано на папері. Тож миротворчі війська розводять конфліктуючі сторони, а потім відбувається роззброєння.

 

«На Сході України цілком можлива миротворча операція. Для цього потрібно досягти певної згоди і закінчити війну, зафіксувавши це на папері. Після військо ООН розпочало б контроль над розведенням конфліктуючих сторін, слідкуючи за тим, щоб ніхто не використовував зброю всупереч домовленостям», — стверджує Володимир Сидоренко.

Раніше ми розповідали, що буде з рівнем зарплати та курсом долара після виборів.

Теги: