Фото та відео під час війни: як не стати корегувальником ворожого вогню

Ворог використовує інформацію з соцмереж для своїх атак. Корисний ідіот буває ефективнішим за фото зі супутника і однозначно дешевшим. Чергові ворожі ракетні удари, під які 4 травня потрапило Дніпро та низка українських міст, нагадали, що показувати в онлайн-мережі можна далеко не все.  

Про це Відкритому розповіла речниця Повітряного командування «Схід» Ірина Баранова.

Фото та відео під час війни: як не стати корегувальником ворожого вогню - рис. 1

Ірина Баранова

З перших днів повномасштабної війни росії проти України оборонні структури постійно закликають бути обережними: повідомляючи або фіксуючи (за допомогою фото/відео) наслідки з місць вибухів, можна стати «ненавмисними корегувальниками» вогню ворога. І це стосується не лише представників ЗМІ, але й лідерів думок, блогерів та звичайних учасників інтернет-спільноти.

«Той бік приділяє величезну увагу нашим соціальним мережам. Якщо вже ви щось викладаєте, потрібно ввести супротивника в оману і не налякати наших людей. У нас мешканці про це не хочуть думати і в режимі онлайн викладають що прилетіло, куди прилетіло. Таким чином ми даємо ворогу підказку: чи мета ураження досягнута чи треба відкоригувати й вдарити ще раз. Не мають українські люди допомагати ворогу. Не фіксуйте переміщення нашої техніки та дислокації наших захисників. Про колони окупантів, навпаки, треба одразу повідомляти», – просить речниця Повітряного командування «Схід» Ірина Баранова.

Успішність ворожих воєнних операцій та збройних ударів переважною мірою залежить від розвідки. За словами речниці Повітряного командування «Схід», офіційні дніпровські ЗМІ ставляться відповідально до того, що оприлюднюють. Якщо викладають кадри прильотів – будь-які орієнтири блюрять.

«Дніпровські офіційні ЗМІ допомагають вишукувати тих, хто невчасно відкриває рота. Допомагають блокувати канали. Ми працюємо як одна команда», – розповіла Ірина Баранова.

На 7,8 та 9 травня в Україні очікується загострення ситуації.

«Наскільки ми знаємо завжди ворог на такі свята, які для них несуть особливе значення, на кшталт дня перемоги, завжди посилюють вогонь. Ці дні для наших захисників завжди неспокійні. Ми готові до такого розвитку подій», – пояснила речниця.

Детальніше дивіть у відео.

ЧИТАЙТЕ ТАКЖЕ НОВОСТИ ДНЕПРА: Топливный кризис: какая сейчас ситуация на заправках Днепра (Видео).

Подписывайтесь на наш Телеграм-канал и страницу Відкритого в Фейсбук, чтобы первыми узнавать о важных событиях в Днепре.

Теги: ,