«Лікує не хворобу, а пацієнта» – як сімейна медицина попри війну розвивається на Дніпропетровщині 

За даними статистики, до 80% всіх проблем, пов’язаних зі здоров’ям вирішуються на етапі звернення до сімейного лікаря. Україна відзначає разом зі світом День сімейного лікаря. Деякі медики за десятки років стають повноцінним членом родини.

Про це Відкритому розповіли експертка департаменту охорони здоров’я з питань загальної практики сімейної медицини Надія Пучкова та сімейна лікарка Підгородненської амбулаторії Віра Войтенко.

В Україні День сімейного лікаря – свято відносно нове. Вперше ідея відзначати була запропонована та одноголосно схвалена в травні 2010 року на засіданні Всесвітньої організації сімейних лікарів. У цей день ми віддаємо данину поваги  нелегкій праці сімейних лікарів і їх ролі в системі охорони здоров’я.

За даними статистики, до 80% всіх проблем, пов’язаних зі здоров’ям вирішуються на етапі звернення до сімейного лікаря. Він перший вислуховує скарги пацієнта і вирішує до якого фахівця його направити.

Сьогодні сімейний лікар – це фахівець високої кваліфікації, який пройшов спеціальну багатопрофільну підготовку. Ще його прийнято називати лікарем загальної практики, тому що його підготовка дозволяє визначити характер захворювання і заходи, необхідні для його лікування. Сімейний лікар може надавати профілактичну, лікувальну та реабілітаційну допомогу всім членам сім’ї: він – перша медична «інстанція».

Простими словами, сімейна медицина – це вид допомоги, коли ціла родина незалежно від віку та місця проживання, може бути на обліку у одного лікаря.  Основними перевагами такого виду мед

допомоги є доступність, безперервність та пацієнтоорієнтованість та індивідуальність. Лікар лікує не хворобу, а пацієнта.

Надія Пучкова

Надія Пучкова

«Принципи сімейної медицини на Дніпропетровщині після 24 лютого не змінилися. Заклади працюють. Так, частина пацієнтів виїхала, однак частина й приїхала до нас. Їм незалежно від їхніх декларацій надається допомога. У нашій області в закладах охорони здоров’я працює десь 1900 лікарів первинної медичної допомоги (плюс педіатри та терапевти). Один лікар має брати десь 1800 осіб, але наразі медиків бракує й деякі спеціалісти можуть брати й 2000, 2200 пацієнтів. На сьогодні сімейний лікар, який на повній ставці оформлений – отримує не менше 20 тисяч гривень», – пояснює експертка департаменту охорони здоров’я з питань загальної практики сімейної медицини  Надія Пучкова.

Сімейна лікарка Підгородненської амбулаторії Віра Войтенко працює вже 27 років й лікує третє покоління пацієнтів. Про своє призначення знала з народження.

Віра Войтенко

Віра Войтенко

«Лікарем я завжди хотіла бути. У родині я була далеко не перша дитина, яка вижила й тому культ лікаря, що дав сім’ї дитину зіграв свою роль. Й цю вдячність я увібрала разом з молоком матері. Я лікую й дітей, й дорослих. Для деяких людей ти стаєш членом родини. Серед пацієнтів я знайшла за 27 років друзів», – розповіла сімейна лікарка Підгородненської амбулаторії Віра Войтенко.

Детальніше дивіться у відео.

ЧИТАЙТЕ ТАКЖЕ НОВОСТИ ДНЕПРА: Forbes опубликовал данные о помощи украинскими мультимиллионерами ВСУ.

Подписывайтесь на наш Телеграм-канал и страницу Відкритого в Фейсбук, чтобы первыми узнавать о важных событиях в Днепре.

Теги:

...