Фотограф з Дніпра розповів про силу світлин під час війни та публікації в соцмережах

Спочатку світлини бомбардування пологового будинку в Маріуполі, тепер – фото геноциду українців в Бучі. Саме через фотографії світ дізнається про війну в України та звірства російських агресорів на тимчасово окупованих територіях. Яку силу має фотографія та чи варто публікувати в соціальних мережах все це жахіття або свою буденність?  

Про це Відкритий поговорив з фотографом, блогером з Дніпра Герою Губановим.   

Гера Губанов

Гера Губанов

Чи не кожен українець, який виїхав за кордон або ж перебуває на території без активних бойових дій – картає себе сумліннями: як себе поводити? Чи пити каву, чи публікувати звичайні фото або ж тільки патріотичні, розповсюджувати звірські діяння окупантів-росіян. Аби не засудили люди дехто все ж стримується. Як правильно? Не знає ніхто. Ось таку тезу наводить фотограф та блогер з Дніпра.

 «У нас 8 років вже триває війна на сході. Люди, які до масштабного вторгнення росії в Україну, займалися волонтерством або захищали наші землі, навчилися розділяти роботу і приватне життя. Тому ті, хто вперше зіштовхнулися з війною – не розуміють, як правильно вчинити: викладати фото та відео чи ні. Ще є волонтери, які себе повністю присвячують благочинній справі й в них є відчуття несправедливості «чому я все віддаю людям, а ви каву бігаєте п’єте». І такі емоції зрозумілі, це нормально. Але врешті-решт треба задати собі питання «нащо я це роблю? Для кого? Заради допомоги чи похвали та оцінки інших? Врешті: ті, хто поїхав – це їхній вибір, а хтось хоче тут жити й захищати країну, хтось менше герой, а хтось більше, хтось готовий ризикувати  життям, а хтось ні. В цьому й кайф нашого життя, що ми всі різні. Відповідай за себе, а не суди», – вважає фотограф, блогер з Дніпра Гера Губанов.

Про життя фотографа ДО та ПІСЛЯ війни й про силу фотографії – дивіться у відео.

ЧИТАЙТЕ ТАКЖЕ НОВОСТИ ДНЕПРА: Украинцев убивают за то, что они украинцы, – руководитель теробороны Днепра.

Подписывайтесь на наш Телеграм-канал и страницу Відкритого в Фейсбук, чтобы первыми узнавать о важных событиях в Днепре.

Теги: