Харчування у школах Дніпропетровщини: особливості нового меню для учнів

З початку цього року МОЗ затвердило для українських шкіл новий санітарний регламент. Тепер жодних пиріжків, консервантів та підсилювачів смаку.

Про особливості харчування в шкільних їдальнях розповіла в пресцентрі Відкритого головна спеціалістка управління Держпродспоживслужби у Дніпропетровській області Маргарита Малишева

Уже третій місяць українські школярі харчуються за новими правилами. У буфетах  їм не продають солодкі, солоні та жирні продукти, такі як картопля фрі, чіпси, сухарики, ковбасу чи попкорн. Також під заборону потрапили кава та енергетики.

Натомість зобов’язали навчальні заклади щодня годувати дітей злаками, овочами, фруктами та ягодами.

«У меню залишилися улюблені дітьми картопляне пюре та котлети. Але варто пам’ятати, що в їхньому повноцінному раціоні мають залишатися й складні вуглеводи. Саме тому каші теж присутні в меню. Змінюються страви і в залежності від сезонів: здебільшого це стосується овочів. Якщо, наприклад, восени це свіжа капуста, то зимою – квашена, а навесні тушкована», — зазначає Маргарита Малишева.

Харчування у школах Дніпропетровщини: особливості нового меню для учнів - рис. 1

Також уперше подбали про харчування дітей з особливими потребами. Якщо у дитини є довідка від сімейного лікаря чи педіатра про індивідувальні вимоги до харчування, то вона має право на окреме меню з урахуванням рекомендацій медиків.

Продовжують слідкувати і за приправами у стравах. Кулінарний експерт Євген Клопотенко озвучив, що важливо, щоб на законодавчому рівні були зменшені до адекватної норми кількість солі та цукру в їжі дітей.

Головна спеціалістка управління Держпродспоживслужби у Дніпропетровській області акцентує: «Дійсно, багато сучасних спецій вміщує у своєму складі такі компоненти, які дитячий шлунок не сприймає. Деякі з них можуть викликати навіть алергічні реакції. У школах слідкують за кількістю солі в їжі, а із додаткових підсилювачів смаку використовують стандартні часник, петрушку, зелену цибулю тощо».

ЧИТАЙТЕ ТАКЖЕ: Приемное отделение Никопольской городской больницы станет современнее | Відкритий

Подписывайтесь на наш Телеграм-канал и страницу Відкритого в Фейсбук, чтобы первыми узнавать о важных событиях в Днепре.

Теги: , , ,