Харчування у шкільних їдальнях Дніпра: чому учні та батьки відмовляються від їжі

Шкільними їдальнями користуються понад 50% дніпровських школярів. Несмачна та холодна їжа, її непривабливий вигляд і запах стають причинами відмови від харчування. У якому стані обіди учнів Дніпра насправді, розповіли у пресцентрі Відкритого директорка школи №98 Олександра Бакіна та заступниця директора з організації харчування «Продрезерв» Тетяна Пєхтєрєва.

Майже у всіх школах Дніпра працює система харчування за принципом аутсорсингу. Тобто компанія, яка виграла тендер, закупає продукти і забезпечує ними навчальні заклади, які вже виготовляють із них страви. У нашому місті цим питанням займається ООО «Контракт Продрезерв 5».

«Хочеться відзначити, що рівень харчування у закладах освіти Дніпра за останні роки достатньо виріс і має багато позитивних змін. Ще у 2018 році за розпорядженням міського голови була створена робоча група з питань розробки меню. До її складу входили спеціалісти Держпродспоживслужби, інженер-технолог, алерголог, гастроентеролог, педіатр, представники педагогічної та батьківської ради. Тобто, створюючи меню, побажання батьків враховували», — розповідає Олександра Бакіна.

Харчування у шкільних їдальнях Дніпра: чому учні та батьки відмовляються від їжі - рис. 1

Учні 1-4 класів харчуються за бюджетні кошти. Для них складають двотижневе меню, яке не підлягає змінам. Діти, які відвідують 5-11 класи харчуються за батьківські кошти. Для них розроблені ланч-бокси з різними варіаціями наповнення та цінами.

Харчування у шкільних їдальнях Дніпра: чому учні та батьки відмовляються від їжі - рис. 2

Обід для учнів 1-4 класів

«Система харчування дітей є цілком прозорою. Наше підприємство активно контактує з батьками. Кожен з них може зателефонувати на нашу єдину гарячу лінію або пройти анкетування і залишити будь-яку інформацію, скаргу чи рекомендацію. Усі звернення фіксуються, розглядаються і враховуються в роботі», — зазначає Тетяна Пєхтєрєва.

Харчування у шкільних їдальнях Дніпра: чому учні та батьки відмовляються від їжі - рис. 3

Читайте также: : В Украине хотят отменить услуги семейного врача | Відкритий

Подписывайтесь на наш Телеграм-канал и страницу Відкритого в Фейсбук, чтобы первыми узнавать о важных событиях в Днепре.

Теги: , , ,