Хто має право на безоплатне отримання земельної ділянки у Дніпрі

Хто та в яких розмірах має право на безоплатне отримання земельної ділянки? Про це  в інтерв`ю Відкритому розповів начальник відділу «Дніпровське бюро правової допомоги №1» Дніпровського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги Олександр Ковальов.

«Кожен громадян України має право на безоплатне отримання земельної ділянки із земель державної і комунальної власності у таких розмірах:

  • для ведення особистого селянського господарства – не більше 2 гектарів;
  • для ведення садівництва – не більше 12 соток;
  • для будівництва і обслуговування жилого будинку, господарських будівель і споруд у селах – не більше 25 соток, в селищах – не більше 15 соток, в містах – не більше 10 соток;
  • для індивідуального дачного будівництва – не більше 10 соток;
  • для будівництва індивідуальних гаражів – не більше 1 сотки;
  • для ведення фермерського господарства – в розмірі земельного паю, визначеного для членів сільськогосподарських підприємств, розташованих на території сільської, селищної, міської ради, де знаходиться фермерське господарство.

Передача земельних ділянок безоплатно у власність громадян можлива лише один раз по кожному виду використання. Це означає, що ви маєте право отримати у приватну власність до шести земельних ділянок різного цільового призначення», — розповів Олександр Ковальов.

Покроковий алгоритм дій по отриманню земельної ділянки від пошуку вільної до державної реєстрації права власності — дивіться у відео:

ЧИТАЙТЕ ТАКЖЕ НОВОСТИ ДНЕПРА: Іван Начовний про діджиталізацію Дніпропетровщини.

Подписывайтесь на наш Телеграм-канал и страницу Відкритого в Фейсбук, чтобы первыми узнавать о важных событиях в Днепре.

Теги: ,