Через 3 місяці відкриється ринок землі: що варто знати

Через 3 місяці відкриється ринок землі. Міфи, які з`явились навколо земельної реформи в інтерв`ю Відкритому руйнує  заступник начальника відділу Дніпровського бюро правової допомоги №2 Данило Смага.

У березні 2020 року Верховна Рада України прийняла Закон, який має на меті запустити обіг землі сільськогосподарського призначення в Україні. Закон набирає чинності з 1 липня 2021 року. Це означає, що з цього дня можна буде купити або продати, наприклад, земельний пай. При цьому, до 1 січня 2024 року продати земельну ділянку можна лише фізичній особі, яка є громадянином України, громаді або державі площею не більше 100 га, а з 1 січня 2024 року — юридичній особі, учасниками (акціонерами, членами) яких є лише громадяни України, держава або територіальні громади, площею до 10 тисяч га.

«На сьогодні ринок землі в Україні фактично діє, але у тіньовій та викривленій формі. Передусім, відкриття ринку землі зумовить: збільшення доходів мешканців села та установить чесні правила гри для легальних інвесторів, встановлення ринкових, а не корупційних цін на землю”, — розповідає Данило Смага.

Багато міфів “ходять” навколо земельної реформи, які Данило руйнує, спираючись на прийняте законодавство.

“Вся українська земля не буде продана, оскільки свої ділянки зможуть продати лише приватні власники. Заборона на продаж сільськогосподарських земель державної та комунальної власності залишається.

Олігархи не скуплять величезні площі, оскільки земельна реформа передбачає заборону одній особі володіти більше 0,5% сільськогосподарської землі в межах всієї України, більше 8% у межах області або більше 35% в межах об’єднаної територіальної громади.

Іноземці не зможуть купувати українську землю, оскільки її зможе придбати тільки український громадянин і з 2024 року компанії (юридичні особи), учасниками (акціонерами, членами) яких є лише громадяни України.

Нікого не примусять продавати свій пай, оскільки власник сам вирішує, продавати свою землю чи ні. В Україні давно існує ринок житла – але це не означає, що кожен власник квартири обов’язково має її продати.

Ціну на землю не буде штучно занижено, оскільки до 1 січня 2030 року вартість продажу земельних ділянок сільськогосподарського призначення не може бути меншою за їх нормативну грошову оцінку.

Орендарів не виженуть з орендованих ділянок, оскільки дія договору не припиняється навіть внаслідок її продажу, якщо інше не передбачено договором”, — розповідає Данило Смага.

Також говорили про те, як визначатиметься ціна, за якою можна продати земельну ділянку.

ЧИТАЙТЕ ТАКЖЕ:У ЦНАПі Кам’янського надають послуги з реєстрації ТЗ та оформлення посвідчення водія

Подписывайтесь на наш Телеграм-канал и страницу Відкритого в Фейсбук, чтобы первыми узнавать о важных событиях в Днепре.

 

 

 

Теги: , ,