Художники від 11 і старші: у Дніпрі відкрилась нова всеукраїнська виставка молодих митців

У Дніпрі відкрилась всеукраїнська виставка молодих художників «Неформат». 18 митців і більше 70-ти робіт вже встигли підкорити перших поціновувачів живопису. Про це розповіли у пресцентрі Відкритого директорка Школи образотворчого мистецтва та дизайну ім. Вадима Сідура Яна Куницька, кураторка виставки Надія Отряжа, художники Олена Зазімко та Сергій Добровольський.

З 22 жовтня по 23 листопада в арт-просторі «7 небо» діятиме виставка молодих художників «Неформат». 18 митців з Дніпра, Запоріжжя, Одеси та Львову було відібрано шляхом відкритого кастингу Open Call. Усього – 77 робіт. Як зазначають організатори, на виставці представлені картини, як зовсім юних художників-аматорів, так і професіоналів. Найменшому учаснику – 11 років.

«У нас було бажання створити виставку та подію, яка б дала зрозуміти, що кожна людина може про себе сказати. Під час відбору ми переконалися наскільки різноманітний світ мистецтва. Художники демонстрували різні техніки, теми, погляди. Це дійсно неформат. Як з точки зору представлених концепцій, так і технік виконання робіт і звісно ж віку. Хоч ми й говоримо, що це виставка молодих художників, ми маємо на увазі не цифри в паспорті. У нас є автори 11 років, а є і 50+», — розповідає Яна Куницька.

20201023 121440 DIP 7883

«Одна з наших головних цілей – це дати простір художникам, яким є про що сказати. Більшість із них демонструє свої роботи в соціальних мережах. Але через екран псується необхідна атмосфера, неможливо передати потрібну емоцію. Тому митці можуть проявити себе у нас, на виставці «Неформат». До того ж — це можливість комунікації. Автори спілкуються між собою, а у результаті їх зв’язок народжує щось нове у творчості кожного», — коментує Надія Отряжа.

20201023 121244 DIP 7877

Художники, представлені на виставці, Олена Зазімко та Сергій Добровольський переконані, що кожен знайде свої сенси в їх роботах. Головне – уважно подивитися. Вразить відвідувачів не тільки зображення, а ще й назви картин. Так, наприклад, портрет намальований Оленою має назву «Плиточник Толік», а одна з робіт Сергія називається «Армстронг на місяці Армстронг» (гра слів, пов’язана з прізвищами відомих музиканта та астронавта).

20201023 121140 IMG 7880 1 1

Виставка функціонуватиме протягом місяця щодня з 10:00 до 19:00. Вхід для всіх бажаючих вільний.

ЧИТАЙТЕ ТАКЖЕ: В Днепре закупают книги для школьников с нарушениями зрения | Відкритий

Подписывайтесь на наш Телеграм-канал и страницу Відкритого в Фейсбук, чтобы первыми узнавать о важных событиях в Днепре.

Теги: , , ,