Ірина Грицай: В облраді Дніпропетровщини налічується 20% депутаток, але паритет поступово буде досягнутий

В облраді Дніпропетровщини налічується 20% депутаток, але паритет поступово буде досягнутий. Про гендерну рівність у політиці в інтерв`ю Відкритому розповіла заступниця голови Дніпропетровської облдержадміністрації Ірина Грицай.

«Я вважаю, що 20% депутаток в облраді – це гарні показники на сьогодні, бо процес іде і поступово все ж таки руйнуються стереотипи суспільства. У розвинутих країнах зазвичай людину розглядають за її вчинками та за професійними якостями, а не за тим, яка в неї стать. Якщо хтось хоче досягнути успіху в політичній кар’єрі або бізнесі, то не має права звертати увагу на труднощі, особливо якщо вони стосуються упередженого ставлення до статі. Більшість зі списку рейтингу впливових жінок – політикині вищих щаблів влади та бізнес-вумен. Це говорить про те, що жінки поступово відвойовують свої позиції, зараз абсолютно чітко простежується легітимізація – сприйняття суспільством того, що політика не повинна бути однобокою і сексиською. Має бути паритетна демократія, а ухвалювати важливі для держави рішення повинні і чоловіки і жінки», – говорить Ірина Грицай.

Нещодавно Дніпропетровська облдержадміністрація розробила та втілює проєкт першого в Україні смарт хабу.

 «Освітні заклади та бізнесмени області тепер мають платформу для ефективної двосторонньої співпраці. Зараз смарт хаб розташований на вкладці сайту Дніпропетровської облдержадміністрації і вже має базу даних, де університети пропонують свої послуги та можуть презентувати наукові можливості, а підприємці тут знаходитимуть партнерів», — розповідає Ірина Грицай.

Також говорили про випадки торгівлі людьми та про реформування системи інституційного догляду та виховання дітей в громадах Дніпропетровської області.

 

 

Подписывайтесь на наш Телеграм-канал и страницу Відкритого в Фейсбук, чтобы первыми узнавать о важных событиях в Днепре.

 

Теги: , ,