Штрафи за паркування у Дніпрі: що буде якщо не сплатити

З грудня 2018 року у Дніпрі працює Інспекція з питань контролю за паркуванням. За цей час до бюджету Дніпра вже перераховано 18 мільйонів гривень. Про роботу Інспекції в інтерв`ю Відкритому розказав начальник Володимир Бацун.

Безпосередні функції Інспекції – це притягнення водіїв до адміністративної відповідальності за порушення правил паркування.

«Платні майданчики – це в першу чергу прививання до культури і правильного паркування. Ми підрахували, що у центральній частині Дніпра всього 12000 паркомісць. Зараз 3000 з них – платні. Якщо водій не хоче платити за паркування, то завжди може залишити машину за 2 квартали до центру на безкоштовній парковці», — розповідає Володимир Бацун.

Всі кошти, які сплачують водії за порушення правил паркування надходять до бюджету міста. Інспекція у Дніпрі приносить прибуток у міський гаманець. За 2019 рік до бюджету перераховано 10 136 тис. грн., за 2020 рік — 8 157 тис. грн.

Якщо водій залишає авто з грубим порушенням ПДР, воно може бути евакуйоване на штрафмайданчик на підставі рішення інспектора з паркування. Для повернення транспортного засобу необхідно сплатити штрафи.

«Ми просимо дніпрян повідомляти про водіїв-порушників, які заблокували проїзд в навчальні заклади, лікарні, ставлять авто на зупинках або на пішохідних переходах, перешкоджають руху пішоходів і інших автомобілів. Інспекція завжди намагається реагувати на такі звернення», — говорить Володимир Бацун.

Година паркування у Дніпрі коштує 10 — 15 грн. За те, що водій припаркувався на платному майданчику і не сплатив, йому нараховується штраф у 20-кратному розмірі. Кожен водій може сплатити 50% від суми штрафу в перші 10 днів.

Однак, не всі дніпряни згодні зі штрафами Інспекції. Наприклад, адвокат Станіслав Ліфлянчик говорить, що притягнення до відповідальності за несплату парковки у Дніпрі незаконно. Він подав позов, але суди підтримали відповідача та не задовольнили позовну заяву.  Станіслав в ефірі Відкритого задає питання щодо складових платної парковки, на яке відповідає Володимир Бацун.

ЧИТАЙТЕ ТАКЖЕ: У Дніпрі збільшили кількість голосів для розгляду петицій

Подписывайтесь на наш Телеграм-канал и страницу Відкритого в Фейсбук, чтобы первыми узнавать о важных событиях в Днепре.

Теги: , ,