Історик розповів про пам’ятники Дніпра, які варто відвідати на День Перемоги

Про значні пам’ятники Дніпра, які варто відвідати на День Перемоги, у прес-центрі Відкритого розповів кандидат історичних наук, член Національної Спілки краєзнавців України Максим Кавун.

«Дніпро дуже багате на памятники, які символізують або стосуються военних часів. Їх не менш двадцяти — дуже відомих та шанованих, і тому створити рейтинг дуже важко», — зазначив Максим Кавун. На свое судження він вибрав п’ять місць, які треба відвідати до Дня перемоги.

  • Монумент Вічної Слави

Це велична стелла над Дніпром, яка поєднує пам’ять про війну, прагнення до свободи, і є нагадуванням про битву за Дніпро. Цей монумент був відкритий 30 жовтня 1967 року і в цьому році відмітить своє 52-річчя. Створення цього пам’ятника тривала близько двадцяти років.

  • Танк

Генерал Йохим Пушкін брав участь в обороні і звільненні Дніпра в 1943 році, а через півроку після звільнення генерал помер на території Миколаївської області, його тіло було доставлено в місто Дніпропетровськ і поховано на меморіальному кладовищі, на Жовтневій площі. В 1945 році було прийнято рішення встановити пам’ятник Йохиму Григоровичу Пушкіну, це мала бути повноростова статуя на прямокутному постаменті, але за браком коштів поставили тимчасовий пам’ятник — танк Т-70, а вже в 1967 році під час реконструкції на новий постамент поставили танк Т-34 з золотою зіркою героя радянського союзу та з написом «генералу Пушкіну».

  • Монумент «Скорботна»

Цей монумент знаходиться в парку имені Шевченка, в палаці студентів. У грудні 1967 року спородили не традиційний для радянської доби пам’ятник, тому, що він камерний і не зовсім відповідає канонам соціалістичного реалізму, який був в ті роки. Висота цього пам’ятника — чотири метри, він являє собою статую жінки, яка схилилась і стоїть у задумі. Біля нього люблять збиратися  молодята, діти, дорослі.

IMG 0031

  • Пам’ятник «Крыло самолета»

Цей пам’ятник знаходиться в молодіжному парку нових кайдаках. Його історія пов’язана з крахом військового літака. Коли льотчики побачили, що машина загорілася, вони направили її на міст із німцями і знищіли їх. Цей монумент є не стільки скульптурний, як архітектурний. Там присутнє величезне крило, на ньому зображені голови людей у полум’ї. Цей монумент є унікальним, і схожих на нього немає.

  • Пам’ятник військовим лікарям

Він знаходиться біля дверей медичної академії в Дніпрі і називаеться «Медсестра і воїн». Присвячений цей монумент співробітникам медичної академії, які загинули під час Другої світової війни і встановлений в 1970 роках.

 

Напомним, ранее мы писали, что у Дніпрі відбудеться фестиваль наук про планету Земля.

Теги: