Печера та дрони: у Дніпрі відбудеться фестиваль наук про планету Земля

У Дніпрі відбудеться Фестиваль наук про планету Земля, присвячений 120-річчю НТУ «Дніпровська політехніка». Про це у прес-центрі Відкритого розповіли асистент кафедри геології та розвідки родовищ корисних копалин Дмитро Хоменко, студентка 4 курсу спеціальності «Науки про Землю» Євгенія Дементьєва та студент 3 курсу спеціальності «Науки про Землю» Дмитро Ястребов.

«Цей фестиваль ми організовуємо вже не вперше. У жовтні 2018 року у нас був пілотний проект, тоді захід відвідала велика кількість людей. На цей раз святкування буде у вересні. Ми вирішили створити фестиваль задля того, щоб діти могли побачити те, з чим вони зможуть зустрітися в нашому університеті. Це цікаво для людей, які навіть не мають спеціальної освіти», — розповів Дмитро Хоменко.

На фестивалі був цілий ряд локацій: геологічні, мінералогічні, печера з видобутку коштовного каміння. Відвідувачі могли зайти туди і знайти якісь цікавинки. Крім того, діяла виставка, окремо проводилися майстер-класи з обробки коштовних матеріалів. Діти могли взяти камінець, розрізати його, заполірувати.

«Ідея з печерою виникла спонтанно: студенти вирішили з підвалу зробити цікаве місце для відвідування. Де кожен міг би наочно ознайомитися і побачити рештки виконаної фауни, гірські породи, які студенти збирали власноруч», — наголосила Євгенія Дементьєва.

На минулому фестивалі учні, їх родичі, батьки, студенти та інші гості відвідали близько 15 локацій. За кожною із них слідкувало кілька студентів, які прочитали невеличку лекцію.

«На тому заході все було дуже добре організовано, структуровано. Відвідувачам усе дуже сподобалося, але на цей раз для них ми підготували невеличкий сюрприз. Єдине, що можемо розказати, щоб все ж таки зберегти таємницю, цього року збільшиться кількість локацій та речей. Крім того, на фестивалі буде мікроскоп та кілька маленьких дронів. (…) Кожен зможе спробувати політати», — розповів Дмитро Ястребов.

Також організатори фестивалю розповіли, що у всіх охочих досі є можливість зареєструватися і долучитися до цього заходу, який відбудеться восени, з 25 по 27 вересня. За інформацією можна звернутися на офіційну сторінку в Facebook або зателефонувати у вищий навчальний заклад.

konf 1

Нагадаємо, раніше ми писали, як експерт розповів, що треба робити для збереження екології Дніпра.

Теги: