Катування у 21-му столітті: Дніпро виступає проти тортур

Чи можливі катування та жорстоке поводження в Україні у 2020-му році.  Про причини, наслідки та можливості протитидії говорили у пресцентрі телеканалу «Відкритий» з правозахисниками. 

Як би дико це не звучало, катування в Україні набувають обертів. І не зважаючи на це, офіційна статистика жертв тортур майже не ведеться.

«Проблем дуже багато. Взяти хоча б останній рік. Коли було безліч резонансних історій. Тут яскравими приладами є колонія у Бердянську, Олексіївська колонія в Харківській області. І нещодавній випадок у Кагарлику, де співробіники поліції згвалтували жінку,» — сказав голова ГО «Правозахисна група СІЧ» Дмитро Рева. 

Катування у 21-му столітті: Дніпро виступає проти тортур - рис. 1

Міжнародний день Організації Об’єднаних Націй на підтримку жертв катувань відмічають, щоб привернути увагу суспільства до проблеми.

«Наше суспільство звикло толерувати насильство. Через це людей, які вдаються до катувань, майже не притягають до відповідальності, бо не працює система розслідувань,» — розповідає психотерапевтка ГО «Форпост» Олена Подолян. 

За сім років війни Україна має безліч фактів, які свідчать про тортури щодо наших військових, волонтерів та цивільного населення зі сторони бандитських угрупувань на Донбасі.

Щоб уникнути глобальніших проблем, які пов’язані з катуваннями, слід забезпечити розслідування та реабілітацію жертв катувань або їхніх сімей.

«За даними правозахисного середовища більше, ніж 164 тисячі людей за останній рік постраждали від катувань. З них 146 карних справи було порушено і 23 були передані до суду. На жаль, ця статистика свідчить, що зусиль, які докладаються до протидії жорстокому поводженню, недостатньо,» — сказав Дмитро Рева. 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:В Днепре откроют отделение для женщин, которые пострадали от домашнего насилия 

Подписывайтесь на наш Телеграм-канал и страницу Відкритого в Фейсбук, чтобы первыми узнавать о важных событиях в Днепре.

Теги: ,

...