Про День слов’янської писемності та культури розповіли науковці Дніпра

Щорічно 24 травня всі слов’янські країни вшановують пам’ять святих рівноапостольних Кирила і Мефодія – творців слов’янської писемності. Чим вирізняється це свято поміж інших та які традиції світкування, розповідали мовознавці у пресцентрі телеканалу «Відкритий». 

24 травня в Україні  вшановують пам’ять святих  Кирила і Мефодія. За різними історичними джерелами видатні візантійські просвітителі дали поштовх для розвитку східнослов’янської писемності, перекладаючи церковнослов’янською мовою богослужебні книги та Євангеліє.

Про День слов'янської писемності та культури розповіли науковці Дніпра - рис. 1

«Вшанування пам’яті засновників слов’янської писемності й літератури має давню традицію: у Чехії свято на честь Кирила і Мефодія почали відзначати в 1349 році, у Болгарії – в 1851. А в Україні цей день відзначається з 2004 року,» — розповідає завідувачка кафедри філології та мовної комунікації Дніпровської політехніки Світлана Ігнатьєва. 

Сьогодні письменнки, дослідники писемності своїми творчими доробками активно розвивають українську мову та культуру. Вищі навчальні заклади, спілки творчої молоді  проводять круглі столи, вебінари та заходи, присвячені мові та літературі слов’янських народів.

«Впроваджуючи нові запозичені слова, українська культура наближається до європейських культур. Мова — це живий організм, який постійно змінюється. Саме тому ми більше не користуємося старослов’янською мовою або латиницею. Хоча багато мов пішли саме від них. В цьому і полягає розвиток та динаміка культурних процесів,» — говорить директорка центру культури української мови ім.О. Гончара Дніпровської політехніки Ірина Цюп’як. 

Завдяки дню слов’янської культури та писемності, ми можемо прослідкувати, як удосконалювалась наша мова. Як змінювалася культура. І як говорять науковці, без знання історії свого народу, його майбутнє неможливе.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Закон про українську мову: що змінилося за рік, розповіла викладачка з Дніпра 

Подписывайтесь на наш Телеграм-канал и страницу Відкритого в Фейсбук, чтобы первыми узнавать о важных событиях в Днепре.

Теги: ,