Сакартвело — країна сонця та сильних духом людей: як святкують День незалежності грузини Дніпра

День незалежності Грузії святкують 26 травня. Про те, як грузини Дніпра відзначають цей день та які традиції мають грузини, розповіли представники грузинської громади ГО «Грузинська душа» в персцентрі телеканалу «Відкритий». 

Історія Сакартвело, як називають Грузію самі грузини, сягає глибоких віків. Сьогодні ми асоціюємо цю країну з сонцем, смачною їжею, запальними танцями та гостинністю. Але в історії Грузії було безліч гірких сторінок. Саме війни, боротьба за незалежність і зробили грузинський народ таким, яким ми його знаємо нині.

Сакартвело - країна сонця та сильних духом людей: як святкують День незалежності грузини Дніпра - рис. 1

«У 1918 році Грузія стала незалежною. Але пробула такою недовго, до 1921 року. Країна стала суверенною, мала Конституцію, яка враховувала права жінок, урівнювала усіх в їхніх правах та обов’язках. Після 1921 року Грузію анексувала радянська влада і про незалежність вже не йшлося.  І тільки на початку 90-х років грузини знову стали вільними,» — розповідає Георгій Чохонелідзе. 

Оскільки Грузія тривалий час не мала незалежності,  багато грузинів дуже скептично налаштовані до влади. Сім’я і друзі мають тут вирішальне значення. Через це і грузинська громада Дніпра тримається купи. Усі свята вони відзначають разом. Влаштовують коцерти, цікаві заходи.

«Ми об’єднані любов’ю до Грузії. Наші діти вивчають грузнську мову, хоча знають і українську. Ми вивчаємо традиції. Наіра Акубардія — викладачка грузнської мови, збирає навколо себе  дітей та дорослих, вчить нас готувати національні страви, розповідає про Грузію,» — говорить Тетяна Барамідзе. 

«Сьогодні мій день», — так у День незалежності говорять грузини по всьому світі. З 5 мільйонів 2 мільйони грузинів проживають за межами країни. Але це не заважає їм берегти та шанувати свою мову, культуру, звичаї.

Сакартвело - країна сонця та сильних духом людей: як святкують День незалежності грузини Дніпра - рис. 2

«Ми передаємо нашим дітям любов до Грузії через пісні, танці, мову. Адже це наша країна, наші предки поховані там. В Грузії живе багато рідних та друзів,» — сказала Нані Герзмава. 

Карантин вніс свої корективи у цьогорічне святкування Дня незалежності Грузії в Дніпрі. Проте громада «Грузинська душа» сподіваються, що скоро вони зберуть своїх друзів та відсвяткують гучно цей день. З танцями, співом та широко відкритими обіймами.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Все будет хорошо: в Днепре на ночном небе светом написали жизнеутверждающий посыл  
Подписывайтесь на наш Телеграм-канал и страницу Відкритого в Фейсбук, чтобы первыми узнавать о важных событиях в Днепре.

Теги: ,