Коли відкриється небо: чи вдасться цього року дніпрянам відпочити за кордоном

Послаблення карантинних обмежень призвели до збільшення захворюваних на COVID-19. Більшість громадян змінили свої плани на літній відпочинок. Як переживає коронакризу туристична галузь та чи полетять дніпряни за кордон цього року, розповідали у персцентрі телеканалу «Відкритий» фахівці з туризму. 

Коронакриза вдарила по туристичній галузі в усьому світі. Українські турфірми мали певні труднощі і до карантину. Тому на сьогодні ситуація у цій сфері бізнесу вкрай складна. Увесь масштаб збитків фахівці зможуть оцінити тільки після закінчення кризи та карантину.

DSC 0007 2

«Величезна кількість туристичних фірм — маленьких і великих, це 80%0 українського туристичну ринку. І вони зазнали істотних втрат і знаходяться під загрозою банкруства. Тому поки результати коронакризи невтішні. Але ми сподіваємося на позитивне вирішення і вихід з цієї ситуації,» — говорить директорка Центру туризму та гостинності Універститету митної справи та фінансів Єлизавета Сайгак. 

Міжнародний туризм поки не «розморозився» і чекає на розвиток подій з COVID-19. Вразі нової хвилі спалаху захворюваності, ще декілька місяців а то й до зими, туристи зі всього світу не зможуть подорожувати, як раніше.

Держави багатьох євпроейських країн підтримують туристичну галузь кредитними канікулами, додтаціями з бюджету. У нашій країні поки що такого немає. Саме тому, компанії самостійно шукають вихід з кризовою ситуації.

«Ми намагаємося не втратити наших клієнтів. Пропонуємо перебронювати путівки на інші дати — осінь, зиму або й наступне літо. Також шукаємо цікаві маршрути по Дніпропетровщині та Україні. Звісно, ще не усі міста країни готові приймати туристів. Але за умов дотримання карантинних правил, готелі прийматимуть гостей,» — розповідає директорка турфірми Олеся Бровкіна. 

DSC 0008

Нині лише за офіційними даними туризм втратив щонайменше 1,5 млрд доларів. Як зазначають власники туристичних агенцій, 80% доходів вони не дорахувалися цього року. Проте, залишається чекати, коли відкриється небо та улюблені курорти почнуть приймати туристів. А поки що, турфірми Дніпра пропонують громадянам відкрити для себе внутрішній туризм та дослідити рідний край.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Курортный сезон под угрозой: экологическая катастрофа в Одессе 

Подписывайтесь на наш Телеграм-канал и страницу Відкритого в Фейсбук, чтобы первыми узнавать о важных событиях в Днепре

Теги: ,