Квартирне шахрайство: як не стати жертвою

Про те, як купувати та продавати нерухоме майно, говорили у пресцентрі каналу «Відкртий» з експертом з нерухомості Сергієм Логутенко та адвокатом Станіславом Ліфлянчиком. 

Останнім часом почастішали випадки квартирних шахрайств. Жертвами стають здебільшого люди похилого віку, ті, хто втратили паспорти тощо. Проте трапляються і такі, що просто нехтують елементарними правилами безпеки, коли продають або купують квартири.

«У законодавстві є шпарини, які дозволяють шахраям робити свої неправомірні справи. А жертвами у таких випадках стають обидві сторони — ті, хто продає житло, і ті, хто його купує», — розповідає Сергій Логутенко. 

Квартирне шахрайство: як не стати жертвою - рис. 1

Фахівці радять продумати всі ризики, зважити на деталі, а вже потім купувати або продавати житло. Необхідно звертатися до професійних рієлторів з досвідом роботи та позитивними відгуками. Працювати з перевіреними нотаріусами. Та головне, не гнатися за ціною.

Квартирне шахрайство: як не стати жертвою - рис. 2

«Усі шахрайські схеми продумані дуже професійно. Створюються вони юристами та недобросовісними громадянами. І потрапити на гачок злодіїв дуже просто. Але варто пам’ятати, що після ретельної перевірки людей,  з якими ви здійснюєте купівлю-продаж майна, та продуманих наперед дій, можна уникнути багатьох неприємностей», — сказав Станіслав Ліфлянчик. 

Теги: