Лікарь Дніпровського шкірвендиспансеру розповів, у скількох пацієнтів знаходять рак

«Як правильно засмагати влітку, та які захворювання зумовлені сонячним випромінюванням», — про це у прес-центрі Відкритий розповів лікар-дерматовенеролог вищої категорії Дніпровського обласного шкірвендиспансеру Володимир Агафонов.

Лікарь Дніпровського шкірвендиспансеру розповів, у скількох пацієнтів знаходять рак - рис. 1
За словами лікаря, за загальною тенденцією в Дніпрі зростає кількість пацієнтів з онкозахворюваннями шкіри: зі 100 осіб, які звертаються до Дніпровського обласного шкірвендиспансеру, у 10-12 лікарі згодом констатують рак. Одним із провокаторів виступає сонце. Тож, засмагаючи або працюючи на відкритому повітрі, слід дотримуватись порад лікаря.
«Умовно люди розділяються на 4 групи за типом шкіри. Від цього і залежить час перебування на сонці. Найуразливіші — з кельтським типом, які найчастіше мають руде волосся та світлі очі. Такі особи швидко згорають, і саме цій групі бажано якнайменше знаходитися під прямими променями», — розповідає лікар.
За словами Володимира Агафонова, засмага — це не лише отримання певної дози сонячного випромінювання, це і певний нейропсихологічний стан. Тому людина краще засмагає саме на відпочинку. Коли ми розслаблюємось, адаптуючись до зовнішнього середовища, шкіра формує водно-жирову плівку, яка включає стероїди. Це необхідний будівний матеріал для вітаміну D.

«Краще знаходитися на сонці у ранкові години. Довжина перебування залежить від типу шкіри. Людям із кельтським типом краще частіше, але недовго і починати з 5 хвилин. Утворення меланіну — це позитивна ознака», — говорить лікар.
Як зазначив Володимир Агафонов, потрібно уважно ставитися до новоутворень на шкірі, які є на тілі у кожної людини. За останні 20 років кількість шкірних онкозахворювань зростає. Серед пацієнтів більше жителів сільської місцевості. Це пов’язано з тим, що люди більше знаходяться на сонці під час сільськогосподарських робіт, що провокує розвиток новоутворень. Я б порадив носити одяг, що максимально закриває шкуру і, по можливості, використовувати світлозахисні тенти.
«Потрібно звернутися до лікаря, якщо: часто виникають сонячні опіки, є утворення на шкірі з незвичною формою або нетиповим кольором, які виступають за межі шкіри чи якось турбують», — додав Володимир Агафонов.

Раніше ми розповідали, що буде з курсом долара після парламентських виборів.

Теги: