Що буде з курсом долара після парламентських виборів | Відкритий

Що буде з курсом долара після парламентських виборів

Що станеться з курсом долара після парламентських виборів, у прес-центрі Відкритого розповіли заступник декана факультету публічного управління та адміністрування ДРІДУ Національної академії державного управління при Президентові України Кирило Огданський та президент Асоціації «Дніпровський Банківський Союз» Володимир Косюга.

«В період відпочинку курс гривні зміцнювався, а курс долара зменшувався. В принципі, це завжди було до серпня. З тих пір ми завжди насторожливо зустрічаємо осінь, але, як не дивно, вибори зміцнюють курс гривні. 2019-2020-ті роки — це роки максимального погашення боргів міжнародним кредиторам, але ситуація також залежить від нинішньої влади. Однозначно скажу, що економіка України знаходиться у стабільному стані. Проте, ми розуміємо, що цьогоріч ціна на зернові буде високою через неврожай. Також є позитивні сигнали, які свідчать про те, що економічних потрясінь не буде», — зазначив Володимир Косюга.

 

Другий експерт також підтримав цю думку та дав свій короткостроковий прогноз — курс гривні буде стабільним. Кирило Огданський сказав, що вибори до Верховної Ради не завершаться 21-го липня, адже новий парламент почне працювати значно пізніше, тому наступний рік може стати непередбачуваним, а його прогнози — стануть неочікуваними. Проте, є надія, що до осені ця ситуація стабілізується. Тільки в цьому разі можна очікувати на покращення.

«Якщо у Верховній Раді депутати швидко дійдуть згоди, тоді ми зможемо очікувати на закордонні інвестиції, стабільний курс гривні, зниження курсу долара й таке подібне. А якщо ми будемо бачити ситуацію — “лебідь рак і щука”, то гривня не буде зміцнюватися і не буде цікавою світові. З моєї точки зору, після парламентських виборів ми будемо бачити стабільний курс у діапазоні від 20 до 26 гривень за долар», — сказав Кирило Огданський.

Також експерти додали, що можна очікувати на те, що зростуть ціни на імпортну продукцію. Крім того, не треба вважати, що все, що ми вирощуємо — цибуля, капуста, буряк, буде дешевше.

Володимир Косюга та Кирило Огданський.

Нагадаємо, раніше ми писали про те, що експерт із Дніпра розповів, що буде з курсом долара після виборів.

Теги:

Оцените этот материал: