Лікар-кардіолог з Дніпра розповіла, як уберегтися від серцево-судинних хвороб

Про те, що провокує захворювання серцево-судинної системи і як їх попередити у прес-центрі Відкритий розповіла лікар-кардіолог вищої категорії лікарні №9 міста Дніпро Лідія Скороход. 

«Щорічно від серцево-судинних хвороб помирає десять мільйонів осіб, а двадцять мільйонів стають інвалідами. Фактори, що впливають на розвиток хвороб: неправильне харчування, мала фізична активність, високий артеріальний тиск, куріння», — говорить лікар.

DSC 4241

За словами Лідії Скороход, гіпертонічна хвороба — найпоширеніша патологія серцево-судинної системи. Вона вражає судини серця, мозку, нирок і може призвести до інсульту. Більша частина хворих — це люди похилого віку, але може страждати і молодь. Сьогодні близько 12% молодих людей хворіють на гіпертонію. Аби попередити це захворювання, необхідно контролювати тиск. Ідеальними для людей, молодших за 65 років, є позначки 120/80, для старших — 140/90. Літнім людям не бажано знижувати тиск при 140/90. Якщо ваш показник більший за 140/90 — необхідно звернутися до лікаря.

Гіпотонія або низький артеріальний тиск також часто зустрічається і є небезпечною хворобою. Хворі почувають себе дискомфортно і за умови недостатнього кров’яного тиску не отримують необхідної дози кисню.

«Хворим на серцево-судинні хвороби необхідно лікуватися медикаментозно. Також рекомендується вести здоровий спосіб життя: приведіть вагу до норми, внесіть до раціону біле м’ясо, цільнозернові продукти, фрукти і овочі, бо вони знижують холестерин. Він міститься в продуктах, багатих на жири і може спричинити розвиток інфаркту. Рекомендується кожні п’ять років перевіряти рівень холестерину у крові. Необхідно обмежити споживання червоного м’яса, цукру, солодких напоїв, жирних страв, випічки, бо ці продукти сприяють ожирінню. Обсяг талії допоможе виявити надлишкову вагу. У жінок талія не повинна перевищувати 80 сантиметрів, у чоловіків — 94 сантиметри. Холестерин також згорає при фізичних навантаженнях. Тому рекомендовано виділяти 150 хвилин в тиждень на заняття спортом, бажано на свіжому повітрі», — сказала лікар.

За словами лікарки, необхідно пам’ятати, що куріння спичиняє серцево-судинні захворювання. В Україні після 35 років кожна п’ята людина помирає від захворювань, викликаних саме курінням.

Раніше ми розповідали, що у Дніпрі помолодшав вік хворих на рак грудей.

Теги: