У Дніпрі помолодшав вік хворих на рак грудей

«Рак грудей: виявлення та профілактика», — про це у Відкритому розповів хірург мамолог-онколог міської лікарні № 9 м. Дніпро Ігор Плаксєєв.  

«Сьогодні рак грудей складає 16 % від загальної кількості онкологійчних захворювань. До того ж вік паціентів значно помолодшав. Серед факторів ризику: генетична схильність, раннє статеве дозрівання, надмірна вага, замісна гормональна терапія. У моїй практиці є випадки, коли рак вражав жінок до 30 років», — говорить лікар.

У Дніпрі помолодшав вік хворих на рак грудей - рис. 1
При цьому Ігор Плаксєєв зауважив, що наявність даних факторів зовсім не означає обов’язкову появу раку грудей. Та їх відсутнісь теж не гарантує захист від онокозахворювання.

За словами Ігоря Плаксєєва, про рак грудей можуть свідчити асиметрія грудей, щільні утворення в грудній залозі, виділення із сосків, набряк на грудях, почервоніння або відчуття стягнення. До речі, виражені симптоми з’являються уже на більш пізніх стадіях.
«Раз на рік кожна жінка має проходити обстеження у мамолога. До 40 років – це ультразвукова діагностика, після – обов’язкова щорічна мамографія. Якщо жінка планує народжувати, то перед заплідненням потрібно обов’язково зробити обстеження грудей», — додає Ігор Плаксєєв.
Як стверджує лікар, рак грудей може вразити і чоловіків. Особливо це стосується тих, хто займається у спортзалі і вживає продукцію для швидкого формування м’язів. Адже в організмі виробляється завелика кількість естрогену.
Ігор Плаксєєв запевнив, що сьогодні рак грудей є виліковним, але за умови вчасного виявлення хвороби. Тож не слід нехтувати щорічним обстеженням.

Раніше ми розповідали, що жителі Піщанської ОТГ заявили про незадовільну якість громадського транспорту.

 

Теги: