Лікар з Дніпра розповіла, чому дітей не допускають до школи без щеплень

«Як підготувати дитину до школи: медична комісія та необхідні щеплення», — про це у прес-центрі Відкритий розповіла доцент кафедри педіатрії №1 та медичної генетики ДЗ «Дніпропетровська медична академія», кандидат медичних наук, лікар вищої категорії Олена Агафонова.

Лікар з Дніпра розповіла, чому дітей не допускають до школи без щеплень - рис. 1

«Проходження обов’язкової комісії перед школою відмінено. Тепер є форма №86, яку заповняє лікар педіатр або сімейний лікар згідно зі станом здоров’я дитини. Також цей лікар надає заключення про групу фізичного розвитку. Там говориться, чи потрібно школяра звільняти від фізкультури. Також проводяться проби щодо готовності дитини до фізичних навантажень. На сьогодні цього заключення достатньо щоб дитина пішла до школи», — говорить Олена Агафонова.
За словами експертки, є певні нюанси: якщо дитина знаходиться на диспансерному обліку у вузького спеціаліста, то потрібно перед школою відвідати його. Лікар дасть рекомендації, як правильно поводитися у школі згідно зі станом здоров’я.
«Саме педіатр родить заключення про те, що хлопчик або дівчинка може відвідувати дошкільні або шкільні заклади і не є загрозою для оточуючих. Інше питання, що жодний один педіатр чи сімейний лікар не дасть таке заключення без щеплень. Бо, наприклад, дитина, не вакцинована від кору, є небезпечною, адже може захворіти і принести інфекцію до колективу», — зазначила лікар.
Олена Агафонова запевнила, що, насправді, вакцини сьогодні є абсолютно безпечними і майже не мають протипоказань. Ними навіть прививають віл інфікованих дітей.

Раніше ми розповідали, що судова реформа призвела до масової нестачі суддів.

Теги: