Експерт з Дніпра розповів, що судова реформа призвела до масової нестачі суддів

Судова реформа призвела до того, що у судах не вистачає суддів. Про це у прес-центрі Відкритого повідомив заступник голови Третього апеляційного адміністративного суду Андрій Суховаров.

Експерт з Дніпра розповів, що судова реформа призвела до масової нестачі суддів - рис. 1

На думку судді, судова реформа призвела до підвищення заробітної платні суддям та збільшила об’єм виділених коштів на діяльність судів. Зокрема, в судових кімнатах встановили кондиціонери, а громадськість отримала можливість ознайомитися із будь-яким рішенням суду через мережу Інтернет.

Однак непродумані кроки керівництва держави призвели до того, що не всі судді наразі отримують підвищену зарплату, а деякі навіть не можуть працювати:

«Наразі в першій та апеляційній інстанції вакантними залишаються близько 1700 посад. Тобто, 1700 суддів в Україні не працюють. У деяких районах взагалі немає суддів. У деяких районах працюють 1-2 судді. Багато судів укомплектовані на 50%. Це призвело до того, що судові справи не тільки не розглядаються, а й навіть не призначаються до розгляду», — розповів суддя.

Андрій Суховаров зазначив, що Вища кваліфікаційна комісія суддів, яка має перевіряти суддів перед їх призначенням, складається лише з 15 осіб, тому фізично не здатна встигнути перевірити 5000 суддів.

Окремо суддя розповів про наявність в Україні судових органів, які дублюють одне одного. Так, Верховний Суд працює і розглядає справи. А Верховний Суд України не працює, справи в ньому не розглядаються, хоча в ньому є судді, які знаходяться на своїх посадах та отримують зарплатню. Також в Україні існують Вищий адміністративний суд, Вищий господарський суд та Вищий спеціалізований суд України з розгляду адміністративних та кримінальних справ, чиї повноваження дублюють касаційні суди у складі чинного Верховного Суду. Вищі суди відповідно до закону не мають права розглядати справи, проте вони не ліквідовані, там залишаються судді на посадах, які отримують зарплатню.

«Звільнити цих суддів неможливо, вони призначені Верховною Радою України, тому їх звільнення законодавством не передбачено», — зазначив Суховаров.

Заступник голови Третього апеляційного адміністративного суду вважає, що ці судді були б раді перейти на інші посади та почати працювати, однак через велику завантаженість Вищої кваліфікаційної комісії суддів та Вищої ради правосуддя зробити цього не можуть.

Нагадаємо, раніше ми писали, що в Дніпропетровській області знайдено чергову археологічну пам’ятку.

Теги: