Лісові пожежі на Дніпропетровщині: чи контрольована ситуація

Пожежі виникають і розвиваються внаслідок багатьох причин. І, як показує статистика, головна з них – порушення населенням правил пожежної безпеки. Про статистику та превентивні заходи говорили з заступником начальника з реагування на надзвичайні ситуації пожежно-рятувального загону ГУ  ДСНС у Дніпропетровській області Олександром Лимарем у пресцентрі телеканалу «Відкритий». 

Виникнення лісових пожеж зумовлене  несприятливими  погодними умовами: висока температура повітря, перегрівання ґрунтів, тривала відсутність дощів. Це  призводить до посухи і створює додаткові умови для самозаймання торфу, а сильні і рвучкі вітри швидко поширюють вогонь.

«Наразі в області склалася, так би мовити, сприятлива погода для пожеж в екосистемі. Висока температура повітря та вітер — це перші чинники, які спричиняють пожежі. За статистикою, рятувальниками здійснено 3631  виїзд,  з них 974 на пожежі і загорания, на суху траву очерет нами було здійснено 154 виїзди, 315 виїздів — це гасіння сміттєзвалищ. По місту зафіксовано 4 лісових пожежі,» — розповідає рятувальник. 

Лісові пожежі на Дніпропетровщині: чи контрольована ситуація - рис. 1

У вихідні та святкові дні ліс відвідує велика кількість людей, що призводить до різкого зростання джерел вогню. За декілька годин неконтрольована пожежа може знищити цілі лісові масиви, які росли десятками років. Великої шкоди пожежі завдають фауні – гинуть птахи, звірі. Рятівники  застерігають відпочивальників бути пильним та обережними.

«Не розводьте багать у лісі, окрім призначених для вогнищ місць, намагайтесь не палити в лісі, не кидайте недопалки на землю, особливо там, де наявна суха підстилка, не залишайте предмети із залишками паливно-мастильними матеріалами. Особливу увагу хочеться звернути на вживання алкогольних напоїв. Під час відпочинку бажано не зловживати алкоголем та не допускати до вогню дітей,» — зауважив Олександр Лимар. 

Нагадаємо, що у разі виникнення пожежі або надзвичайної ситуації в лісі чи зоні відпочинку, негайно телефонуйте за номером 101.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Пожар перевернул всю жизнь: жители Каменского получили новые квартиры (ВИДЕО) 

Подписывайтесь на наш Телеграм-канал и страницу Відкритого в Фейсбук, чтобы первыми узнавать о важных событиях в Днепре.

Теги: ,