«Лютий Фест» у Дніпрі: захоплююче шоу, млинці та козацький дух | Відкритий

«Лютий Фест» у Дніпрі: захоплююче шоу, млинці та козацький дух

У Дніпрі відбудеться козацький фестиваль «Лютий Фест». Про це у прес-центрі Відкритого розказав Андрій Лютий.

«Фестиваль буде сконцентрований на їжі. Класичні наші страви, які ми готуємо, — це козацька каша (куліш), вареники різних видів, млинці, напої різні (узвар). Ну, тобто класика української національної їжі. Фестиваль наш заплановано на 24 лютого, тому він і “Лютий Фест”. Він буде проходити в парку Богдана Хмельницького… Цього разу ми його проводимо у форматі пікніка, позиціюємо його як підготовку до Масляної. У березні настає Масний тиждень, а це буде тренування. Всі, хто до нас прийде, будуть тренуватися готувати млинці. Ми запрошуємо кожного, вхід безкоштовний», — розповів організатор фестивалю Андрій Лютий.

Андрій Лютий.

Також організатор зазначив, що кожного сезону змінюється наповнення фестивалю, тому що природа вносить свої корективи. Та незмінною залишається родзинка фестивалю — вогняне піротехнічне шоу в козацькому стилі. «Лютий Фест» відрізняється від інших тим, що організатори стараються зробити його максимально масштабним, щоб передати увесь потужний дух українських козаків.

Андрій Лютий поділився, що фестиваль дуже часто подорожує різними куточками України, частіше містами, які знаходяться ближче до Дніпра. Найдовшою їхньою подорожжю стала поїздка до міста Калуш Івано-Франківської області. Організатор зізнається, що де б вони не були, їх завжди приймають добре, без негативу. Також він додав, що у кожному місті свої козаки: деякі займаються тренуванням і навчанням дітей, а хтось — виступами і презентацією шоу.

«Для мене питання “хто такий сучасний козак” починається з того, хто ж такий козак взагалі. За класичним визначенням — це вільна озброєна людина. З огляду на це свої козацькі цінності я вже й формую, тому для мене сучасний козак — це вільна людина. Якщо казати строго, то сучасні козаки в основному зараз знаходяться на сході України, на війні. (…) Козаки необов’язково повинні мати вуса чи ще якісь ознаки, вони повинні бути всередині вільними. Крім того, є екологічний аспект сучасного козацтва, який я особисто просуваю, — це здоровий образ життя. Я наполягаю, що козак — це та людина, яка веде здорове, усвідомлене життя», — пояснив Андрій Лютий.

Нагадаємо, в центрі Дніпра провели патріотичний флешмоб «Герої не вмирають».

Теги:

Оцените этот материал: