Як не збожеволіти на самоізоляції: поради психолога з Дніпра

Про страхи та паніку на карантині говорили у пресцентрі каналу «Відкритий» з психологом Олександром Макухою. 

Дніпряни уже третій тиждень знаходться на вимушеному карантині. Інформація, що поступає ззовні, зовсім невтішна. Проте, психологи радять не піддаватися загальній паніці. А спрямувати свої думки на позитив.

» Потрібно подружитися зі своїми страхами. Зрозуміти, що тривога необхідна тоді, коли вона не шкодить вам. Для самозбереження важливо проаналізувати усі ризики та заспокоїтись», — говорить Олександр.

DSC 0140 1

Фахівці зазначають, що хвилювання і страх перед невцідомими хворобами — це нормальна реакція психіки на подібні потрясіння. І щоб навчитися справлятися зі стресами, потрібно спланувати свій день, оточити себе повсякденними задачами та методично їх виконувати.

«Варто звернути увагу на розпорядок дня. Починаючи зранку і до самого вечора завантажити себе звичними справами. Допомога тим, кому гірше, ніж вам — це також частина терапії від страхів. При цьому, знаходячись в закритому просторі з рідними, важливо виставити межі власного простору, аби не посваритися і не навантажувати один одного», — розповідає Олександр.

Зазначимо, що в Китаї під час карантину, збільшилася кількість розлучень. Натомість кількість заєрстрованих шлюбів так само зросла. Це говорить про те, що люди мають моживість переглянути своє життя, визначитися з тим, що для них важливо, а що ні.

Теги: