Домашнє насильство: як протидіяти та куди звертатися. Поради від спеціалістів з Дніпра

Про види домашнього насильства та його протидію говорили з помічницею з гендеринх питань ректора Дніпропетровського державного університету внутрішніх справ Наталею Шулікою у пресцентрі телеканалу «Відкритий».

Домашнє насильство тема не нова, проте завжди актуальна та болюча. Це трагедія для всіх учасників родини.  І вирішити її самотужки часто не під силу. Тому цю тему весь час порушують правозахисники, психолги та ті, хто займається питаннями гендерної рівності.

Домашнє насильство: як протидіяти та куди звертатися. Поради від спеціалістів з Дніпра - рис. 1

«Домашнє насильство зачіпає кожного члена родини. Сімейну пару, дітей, літніх людей. Може вчинятися відносно братів та сестер. І має воно декілька видів: психологічне насильство — це насильство, пов’язане з тиском одного члена сім’ї на психіку іншого через навмисні словесні образи або погрози, переслідування, залякування, які доводять постраждалого до стану емоційної невпевненості. Економічне — умисне позбавлення однією особою або групою осіб іншої людини або групи людей житла, їжі, одягу та іншого майна чи коштів, на які постраждалі мають передбачене законом право. Та фізичне насильство — навмисне нанесення побоїв, тілесних ушкоджень, що може призвести або призвело до травмування, порушення фізичного чи психічного здоров’я, нанесення шкоди честі та гідності,» — розповідає Наталія Шуліка.

 

Люди зачасту бояться не тільки звертатися про допомогу, а й говорити про свої проблеми в родині. Але фахівці радять боротися з насильством у правовому полі. Хоч емоційно це дуже складно. Адже мова йде про найрідніших, але тих, хто скоєю злочин.

«Потрібно негайно звертатися до поліції за номером 102. Співробітники поліції мають невідкладно зреагувати на виклик та надати людині необхідну допомогу. На того, хто чинить насильство може накладатися штраф, ізолювання від родини або й кримінальна відповідальність,» — говорить пані Наталія. 

Для тих, хто таки наважиться покінчити з роллю жертви, створені спеціальні хостели, психологічні служби та служби підтримки. Варто тільки твердо вирішити, що насильство в родині не припустиме та має бути припинене.

Теги: