Пенсіонерам Дніпра не вистачає грошей на ліки проти глаукоми

Сьогодні Всесвітній день боротьби з глаукомою. Про профілактику та лікування у прес-центрі Відкритий розповів лікар-офтальмолог 9-ї міської лікарні м. Дніпро Сергій Каталунов.

DSC 4246

«Глаукома — це захворювання, що характеризується прогресуючим перебігом і призводить до руйнування зорового нерва. Це може призвести до невиліковної сліпоти. Серед можливих причин хвороби — порушення кровопостачання, стрес, підвищення внутрішньоочного тиску вище рівня», — розповідає лікар.

За словами Сергія Каталунова, серед факторів ризику: спадковість, ожиріння, цукровий діабет та гіпертонічна хвороба.

«Як такої профілактики глаукоми не існує. Але дуже важливо регулярно, тобто раз на рік після 35 років, проходити обстеження у окуліста. Як правило, глаукома частіше усього уражає людей, старших 40», — стверджує офтальмолог.

Як розповів Сергій Каталунова, відкритокутова глаукома на перших стадіях має безсимптомний перебіг. Навіть гострота зору може лишатись високою. Але у подальшому зір буде знижуватися і пацієнт може осліпнути. Методи лікування — використання гіпотензивних крапель та оперування. Експерт зауважив, що боротися з хворобою краще на початкових стадіях. Це дозволить уповільнити прогресування та зберегти зір.

«Як якісні медикаменти, так і операція коштують недешево. Тож пенсіонери часто не мають змоги придбати ліки проти глаукоми — особливо у зимовий період, коли висока вартість комунальних послуг. Затикаюсь з цим постійно на своїй практиці. У свою чергу, державна програма «Доступні ліки» не задовольняє потреби у медикаментах для хворих на глаукому. Тож сьогодні дійсно є потреба у ефективному проекті, направленому на боротьбу з глаукомою», — додав лікар.

Раніше ми розповідали, якою буде погода 8 Березня.

Теги: