Максим Семенов: Велодень у Дніпрі переноситься

У програмі «Шах і мат» разом із засновником Дніпровської асоціації велосипедистів та асоціації екстремальних видів спорту Максимом Семеновим говорили про перенесення Велодня та про те, коли Дніпро стане містом з якісною велоінфраструктурою.

«Міськрадою була прийнята Програма розвитку велоінфраструктури Дніпра до 2020 року, за якою планувалось створити функціонуючу мережу велодоріжок, які з’єднають усі райони міста. Те, що є зараз — офіційна велодоріжка на Курчатова та недобудована велодоріжка на Набережній Перемоги. Решта — в проєктуванні. Плюсами є те, що на велоінфраструктуру звернули увагу, з нами спілкуються і комунікують архітектори та підрядні організації проєктувальників при будівництві велодоріжок. Мінус — будівництво відбувається дуже повільно», — говорить Максимом Семенов.

У 2018 році ввели обов’язкове проектування велосипедних доріжок і смуг при новому будівництві і реконструкції доріг. Відповідна норма міститься в новому ДБН В. 2.3-5: 2018 «Вулиці і дороги населених пунктів».

Згідно з новими ДБН, велосмуги повинні проектуватися лише для одностороннього руху, велодоріжки мають бути переважно односторонніми з обох боків вулиці.

«Ми разом з іншими велоорганізаціями України домагалися цього рішення протягом декількох років і врешті-решт його затвердили. Я вважаю, що поступово, протягом десяти років великі міста України будуть обростати велодоріжками, що об’єднаються в якісну веломережу, але про це говорити ще рано», — розповідає Максимом Семенов.

Також, Максим надав поради велосипедистам-початківцям, розповів головні правила для руху велосипедистів на дорозі та вказав найбезпечніші веломаршрути Дніпра.

«Велодень у Дніпрі вже кілька років поспіль проходить наприкінці травня. Цього року це свято дніпровських велосипедистів ми перенесемо на кінець літа або навіть осінь. Також, у гіршому випадку розглядаємо варіант проведення онлайн-конкурсів або вікторин. Усі новини читайте на сторінці фейсбук Дніпровської асоціації велосипедистів», — говорить Максим Семенов.

Теги: