Мавпяча віспа: ознаки, симптоми та чи варто турбуватися українцям?
Більш легка форма та не така масова передача вірусу, як у ковіду. Наразі світом шириться панічні настрої щодо мавпячої віспи, випадки захворювання якої фіксують у Європі. Однак, дніпровські інфекціоністи радять українцям не турбуватися, а лиш дотримуватися протиепідеміологічних норм.
Про це Відкритому розповіла експертка за напрямом «Інфекційні хвороби», завідувачка відділення лікарні №21 Дніпра Валентина Ткаченко.
Мавпячу віспу спричинює вірус, який належить до сімейства вірусів віспи, хоча він менш заразний, а хвороба протікає у легшій формі, ніж звичайна віспа. Вірус трапляється у віддалених частинах країн Центральної та Західної Африки, поблизу тропічних лісів.
У багатьох випадках вірус протікає у легкій формі, іноді нагадує вітряну віспу і проходить самостійно протягом кількох тижнів.
«Початкові симптоми включають лихоманку, головний біль, запалення лімфатичних вузлів, набряки, біль у спині та у м’язах. Після зниження температури може з’явитися висип, який часто починається на обличчі, а потім поширюється на інші частини тіла, найчастіше на долоні та стопи. Висип, який може дуже боліти та свербіти, змінюється та проходить різні стадії, після чого утворюється струп, який пізніше відпадає. Ураження можуть залишити рубці. Інфекція зазвичай зникає сама і триває від 5 до 21 дня», – розповіла завідувачка відділення лікарні №21 Дніпра Валентина Ткаченко.
Мавпяча віспа передається через тісний повітряно-крапельний Або статевий контакт з інфікованою людиною. Вірус може потрапити в організм через пошкоджену шкіру, дихальні шляхи або через очі, ніс чи рот. Його можна також підхопити від інфікованих тварин, як-от мавпи, щури та білки, або через заражені вірусом предмети.
«Вірогідність виникнення пандемії у світі маленька, адже цей вірус так масово не поширюється, у порівнянні з коронавірусом. Мавпяча віспа не так легко передається від людини до людини, і ризик масового зараження дуже низький. Від віспи мавп немає специфічних ліків або вакцини, але спалахи можна контролювати за допомогою профілактики. Специфічного лікування як при класичній віспі немає, мавпяча лікується симптомно», – пояснює Валентина Ткаченко.
В Україні наразі немає жодного випадку мавпяча віспи, однак інфекціоніст радить бути обережними – дотримуватися санітарних норм, гігієнічних, слідкувати за здоров’ям, зміцнювати імунітет. Приводів для хвилювання в українців наразі немає.
Детальніше про специфіку віруса дивіться у відео.
ЧИТАЙТЕ ТАКЖЕ НОВОСТИ ДНЕПРА: В Днепре центр реабилитации для детей и молодежи с инвалидностью возобновил работу.
Подписывайтесь на наш Телеграм-канал и страницу Відкритого в Фейсбук, чтобы первыми узнавать о важных событиях в Днепре.