Ми з тобою однієї крові: як святкують День донора в Дніпрі

Всесвітня організація охорони здоров’я зробила 14 червня днем донора крові. Як стають донорами та що для цього необхідно, розповідали у пресцентрі телеканалу «Відкритий». 

Всесвітній день донора крові — досить нове свято, яке відзначає багато країн. Воно було засновано під егідою ООН у травні 2005 р. на Всесвітній асамблеї охорони здоров’я у Женеві. У цей день звертається увага на необхідність регулярної здачі крові для запобігання її дефіциту в лікарнях та клініках,  де кількість донорської крові вкрай обмежена.

«Я став донором близько 10-ти років тому. Проте усвідомив наскільки це важливо, лише тоді, коли рідна мені людина захворіла. Було необхідно багато крові для переливання. Саме тоді прийшло розуміння, що кров часто рятує життя і здавати її потрібно,» — розповідає донор Валентин Родіонов. 

IMG 6145

Потреба в донорській крові виникає  постійно. Люди будь-якого віку, маючи різні хвороби потребують крові.  Тому кожен донор, який здає кров, робить свій безцінний внесок у добру справу — порятунок людських життів.

«Кров можна здавати як комусь персонально, так і для лікарень. За здачу крові держава пропонує донорам гроші. Але, на мою думку, ця процедура має бути доровільною та безкоштовною. Люди просто мають розуміти важливість донорства», — говорить донорка Тетяна Канчура. 

Щоб стати донором необхідно добре підготуватися до дачі крові. Бажано впродовж тижня не вживати жодних ліків і вітамінів, не їсти жирного, соленого, копченого, не вживати алкоголь за 3-2 дні до походу у банк крові. Вранці, перед здачею крові, поснідати чаєм з печивом. Але не їсти молочних продуктів та кави.

«Моя мама донорка. Вона постійно здає кров, щоб допомагати людям. Коли я стану дорослішим, теж буду донором. Адже дуже важливо рятувати життя інших людей. Наприклад, є новонароджені  дітки, яким вкрай необхідна кров. Не поділитися з ними неможливо», — зазначає майбутній донор Ростислав. 

IMG 6148 1

Одна дача крові рятує життя 3-х людей. Не так вже й мало,я к для простої процедури. Тому співробітники станції переливання крові, донори закликають мешканців Дніпра не боятися та приходити в банк крові. Кожен з нас може стати чиїмось рятівником.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Как в Днепре спасатели сдавали кровь (ВИДЕО) 

Подписывайтесь на наш Телеграм-канал и страницу Відкритого в Фейсбук, чтобы первыми узнавать о важных событиях в Днепре.

Теги: ,