Місцеві вибори вже скоро: у Дніпрі та області почали формувати територіальні виборчі комісії

У Дніпрі та області почали формувати територіальні виборчі комісії. Наразі їх на Дніпропетровщині 28. Про підготовку до місцевих виборів розповіли у пресцентрі телеканалу «Відкритий» експерти з виборів Богдан Галенко, Оксана Зубарєва та Надія Міхно.

Територіальна виборча комісія — це постійно діючий спеціальний орган, який в межах своїх повноважень забезпечує організацію підготовки та проведення місцевих виборів. Центральна виборча комісія вже сформувала обласні, районні та міські ТВК. В Україні їх 532. З них 28 – у Дніпропетровській області.

«До 25 серпня мають бути сформовані всі комісії, включаючи, і сільські. Усі політичні партії в Україні, які не заборонені законом про декомунізацію, мають право брати участь у формуванні ТВК», — розповів політолог Богдан Галенко.

Місцеві вибори вже скоро: у Дніпрі та області почали формувати територіальні виборчі комісії - рис. 1

Серед функцій територіальних виборчих комісій – забезпечення підготовки проведення виборів, утворення виборчих округів, реєстрація кандидатів і скасування реєстрації, контроль за передвиборчою агітацією.

Основне завдання – встановлення результатів виборів та реєстрація обраних депутатів. Основна форма роботи виборчої комісії – засідання, яке скликає голова, а в разі його відсутності – заступник.

«Територіальна виборча комісія – це основна ланка адміністрування виборчого процесу. Відповідальність за результати проведення виборів покладається на них. Структура мережі ТВК на місцевих виборах більш розгалужена, ніж, наприклад, на президентських і парламентських. Тому місцеві вибори і процес їхнього проведення завжди більш складні», — пояснила кандидатка соціологічних наук Надія Міхно.

Місцеві вибори вже скоро: у Дніпрі та області почали формувати територіальні виборчі комісії - рис. 2

Наразі політичні експерти поки не дають оцінку роботі територіальних виборчих комісій, оскільки процес їхнього формування триває.

«Є моменти, які потребують гострої уваги та спостереження. Так і відбувається. Усі проблемні моменти, якщо такі виникають, фіксуються», — зазначила кандидатка соціологічних наук Оксана Зубарєва.

Місцеві вибори вже скоро: у Дніпрі та області почали формувати територіальні виборчі комісії - рис. 3

ЧИТАЙТЕ ТАКЖЕ:  Комитет избирателей: Зеленский использует рабочие поездки для предвыборной агитации | Відкритий

Подписывайтесь на наш Телеграм-канал и страницу Відкритого в Фейсбук, чтобы первыми узнавать о важных событиях в Днепре.

 

Теги: , , ,