Місцеві вибори вже скоро: у Дніпрі та області почали формувати територіальні виборчі комісії

У Дніпрі та області почали формувати територіальні виборчі комісії. Наразі їх на Дніпропетровщині 28. Про підготовку до місцевих виборів розповіли у пресцентрі телеканалу «Відкритий» експерти з виборів Богдан Галенко, Оксана Зубарєва та Надія Міхно.

Територіальна виборча комісія — це постійно діючий спеціальний орган, який в межах своїх повноважень забезпечує організацію підготовки та проведення місцевих виборів. Центральна виборча комісія вже сформувала обласні, районні та міські ТВК. В Україні їх 532. З них 28 – у Дніпропетровській області.

«До 25 серпня мають бути сформовані всі комісії, включаючи, і сільські. Усі політичні партії в Україні, які не заборонені законом про декомунізацію, мають право брати участь у формуванні ТВК», — розповів політолог Богдан Галенко.

IMG 0568

Серед функцій територіальних виборчих комісій – забезпечення підготовки проведення виборів, утворення виборчих округів, реєстрація кандидатів і скасування реєстрації, контроль за передвиборчою агітацією.

Основне завдання – встановлення результатів виборів та реєстрація обраних депутатів. Основна форма роботи виборчої комісії – засідання, яке скликає голова, а в разі його відсутності – заступник.

«Територіальна виборча комісія – це основна ланка адміністрування виборчого процесу. Відповідальність за результати проведення виборів покладається на них. Структура мережі ТВК на місцевих виборах більш розгалужена, ніж, наприклад, на президентських і парламентських. Тому місцеві вибори і процес їхнього проведення завжди більш складні», — пояснила кандидатка соціологічних наук Надія Міхно.

IMG 0567

Наразі політичні експерти поки не дають оцінку роботі територіальних виборчих комісій, оскільки процес їхнього формування триває.

«Є моменти, які потребують гострої уваги та спостереження. Так і відбувається. Усі проблемні моменти, якщо такі виникають, фіксуються», — зазначила кандидатка соціологічних наук Оксана Зубарєва.

IMG 0564

ЧИТАЙТЕ ТАКЖЕ:  Комитет избирателей: Зеленский использует рабочие поездки для предвыборной агитации | Відкритий

Подписывайтесь на наш Телеграм-канал и страницу Відкритого в Фейсбук, чтобы первыми узнавать о важных событиях в Днепре.

 

Теги: , , ,