Дніпровським фрилансерам не подобається ідея уряду узаконити їх роботу

Більше не фрі. Уряд хоче узаконити роботу фрилансерів – вільнонайманців, які самі шукають собі проєкти та працюють одразу на декілька фірм.

У пресцентрі Відкритого фрилансер Іван Середюк розповів, чи потрібні домашнім робітникам такі нововведення. 

Слова «фрилансер» немає в жодному українському законі. Проте уряд вирішив виправити цю ситуацію. Досить скоро в Україні збираються узаконити такий різновид роботи. Фрилансери — це вільні робітники: програмісти, таргетологи, smm-ники тощо. Працюють вони в онлайн-режимі вдома, а потенційних замовників шукають самостійно.

Якщо законопроєкт ухвалять, то у «домашніх планктонів» усе буде по-дорослому: соцзахист, трудовий стаж і єдиний соціальний внесок. А отже відпустки і лікарняні за графіком та пенсія в майбутньому. Також у трудовій угоді взагалі не буде визначення «графік роботи». Працівник і роботодавець гнучко вирішуватимуть це самостійно. В уряді переконані, що такі умови зроблять роботу вільнонайманців більш комфортною. Проте самі фрилансери не в захваті від такої ідеї.

«Слід зауважити, що за законопроєктом фрилансер має відпрацювати 32 години на місяць в одній компанії. Не менше. Тобто з однієї сторони говорять, що нічого не зміниться і поняття графіку як не було, так і не буде. А з іншого — ставлять умови. Більшість фрилансерів працює одразу на багатьох проєктах. І на кожному з них треба відпрацювати по 32 години. Для багатьох це може стати проблемою», — каже Іван.

Дніпровським фрилансерам не подобається ідея уряду узаконити їх роботу - рис. 1

ЧИТАЙТЕ ТАКЖЕ НОВОСТИ ДНЕПРА: В Никополе мужчина пытался обмануть Центр занятости и оказался в суде | Відкритий

Подписывайтесь на наш Телеграм-канал и страницу Відкритого в Фейсбук, чтобы первыми узнавать о важных событиях в Днепре.

Теги: , ,