Мультфільм про Дніпро на базі народної колискової: чим здивує новий анімаційний проєкт

У Дніпрі покажуть віртуальну історію України для наймолодших. Анімаційні фільми, створені на базі народних колискових презентують 20 листопада в музеї «Літературне Придніпров’я». Про ідею проєкту «Колискова країна» розповіли у пресцентрі Відкритого його арт-директорка і художниця Аліна Гаєва, художниці Каріна Гаєва та Оксана Свіжак.

«Колискова країна» – це збірка з 25-ти анімаційних фільмів про кожну область України та автономну республіку Крим. Створені вони на базі народних колискових. На сьогодні готові до перегляду п’ять відео: про Київ, Дніпро, Львів, Одесу та Крим. Кожне з них триває три хвилини. У нашому місті їх презентують 20 листопада в музеї «Літературне Придніпров’я».

maxresdefault 2

Кадр з анімаційного фільму про Дніпро

maxresdefault 1

Кадр з анімаційного фільму про Одесу

«Кожен фільм представлятиме естетику і культурну спадщину 24 областей України і, звичайно, республіки Крим. У цій анімаційній добірці дитина та його батьки відкриють для себе дивні, прекрасні і різноманітні традиції рідного краю. Для мене, як для арт-директора було важливим, щоб художник зумів відобразити місто, навіть якщо не жив у ньому. Вдалося чи ні – вирішать глядачі», — розповідає Аліна Гаєва.

IMG 3644

Унікальність створення анімаційних серій полягає у тому, що кожна колискова виконана в неповторному стилі художника. Всі проєкти намальовані наживо.

Кадр з анімаційного фільму про Львів

image originals 1

Кадр з анімаційного фільму про Київ

«Усе своє життя я провела в Дніпрі, тому зробити свій анімаційний фільм мені було не важко. За освітою я архітектор, тож не дивно, що акцент у відео зроблений саме на архітектурі та її особливостях. У нашому місті в неї свій незвичайний стиль. І звісно люди. Дніпряни і створюють атмосферу міста», — коментує Каріна Гаєва.

IMG 3632

«Я не одеситка, але мені довелося створювати фільм про Одесу. Не можу сказати, що це було складно. Я продемонструвала головні асоціації з цим містом: море, чайки, човни, літо. Дуже приємно відчувати себе одним із творців такого масштабного та дійсно важливого проєкту», — додає Оксана Свіжак.

IMG 3649 e1605792643308

Діятиме виставка до 20 грудня. А до Дня Святого Миколая покажуть шостий мультфільм з серії — «Закарпаття».

ЧИТАЙТЕ ТАКЖЕ: 80 лет в строю: возвращение культовых «Том и Джерри» в новом формате | Відкритий

Подписывайтесь на наш Телеграм-канал и страницу Відкритого в Фейсбук, чтобы первыми узнавать о важных событиях в Днепре.

Теги: , ,