На Дніпропетровщині активно розвивається туризм по геологічним пам’ятникам

Сьогодні у прес-центрі Відкритий представники НТУ «Дніпровська політехника», розповіли про розвиток геотуризму на Дніпропетровщині. 

IMG 2878

«Наша область відома своїми геологічними пам’ятниками, де ми можемо навіть побачити виходи порід на поверхню. Тож наш учбовий заклад організовує навчально-просвітницькі екскурсії як для школярів, так і для дорослих. Також студенти під час практик теж відвідують різні геологічні об’єкти», — розповідає завідувач кафедри загальної та структурної геології НТУ «Дніпровська Політехника» Сергій Шевченко.

За словами асистента кафедри геології та розвідки родовищ корисних копалин НТУ «Дніпровська Політехника» Дмитра Хоменка, у рамках геотуризму вуз співпрацює з університетами різних країн. Завдяки цьому відбувається студентські обміни. Таким чином, дніпровські студенти подорожують до Польщі, Франції, Чехії та Німеччини… У свою чергу «Дніпровська Політехника» приймає у себе іноземних і знайомить їх із різноманітними геологічними об’єктами.

Як розповіла студентка 5 курсу зі спеціальності «Науки про Землю» НТУ «Дніпровська Політехника» Софія Москаленко, їй пощастило пройти стажування в одному з університетів Кракова. Дівчина обрала для себе майстер-класи по кристалографії та палеонтології, а також побувала та геологічних полігонах Польщі.

Студентка 3 курсу зі спеціальності «Гірництво» НТУ «Дніпровська Політехника» Анастасія Забірко у рамках одного з міжнародних проектів прослухала лекції про прилади, які дозволять робити точні геологічні виміри. Також дівчина побувала в експедиції по Придніпровському та Приазовському районах.

«Серед туристичних програм – Криворізький залізорудний басейн із відпрацьованими та працюючими кар’єрами, Рибальський кар’єр з його цікавою фауною. Також на рибальській фортеці ми демонструємо виходи на поверхню перших дніпрових порогів та розповідаємо, чому саме в цьому місці знаходилася перша січ. Також пропонуємо поїздку до Орджонікідзе, де показуємо марганцевий кар’єр. І це далеко не все, що ми пропонуємо», — говорить Дмитро Хоменко.

Раніше ми розповідали, що у Дніпрі працює єдиний центр в області, де хворі на гемофілію можуть отримати допомогу.

Теги: