У Дніпрі працює єдиний центр в області, де хворі на гемофілію можуть отримати допомогу

У Всесвітній день боротьби з гемофілією про лікування та профілактику цієї хвороби у прес-центрі Відкритий розповіли голова ради Української асоціації гемофілії та гемостазу «Фактор Д» Сергій Шемет та лікар ортопед-травматолог Дніпропетровської обласної клінічної лікарні ім. І.І. Мечникова Тарас Гаценко.

IMG 9862
За словами Сергія Шемета, у Дніпропетровській області на обліку стоїть 113 дорослих і 45 дітей, що хворіють на гемофілію.
«Ця хвороба може стати небезпечною без вчасної діагностики та лікування. Взагалі є 2 схеми, які полягають у замісній терапії. Недостатній фактор поповнюється внутрішньовенними ін’єкціями. В Україні довго існувала проблема відсутності цих факторів, а лікування проходило у стаціонарі. Користувалися препаратами крові, які дають величезну кількість побічних реакцій», — говорить Сергій Шемет.

Як розповів експерт, зараз пацієнти мають від держави сучасні препарати факторів згортання крові. Тож, при перших ознаках крововиливу, скажімо, у результаті травми, вводять їх та припиняють кровотечу.
Профілактичне ж лікування — це, коли дитина двічі на тиждень вводить трохи завищену дозу медикаменту і лишається під захистом. Така профілактика може тривати до 18 років. Це дозволяє уникнути будь-яких наслідків гемофілії стосовно пошкоджень опорно-рухового апарату.

«До нас у лікарню ім. Мечнікова потрапляють вже дорослі пацієнті з гемофілією. Вони у доволі тяжкому стані: раніше лікувалися по старим схемам, тому мають ряд додаткових захворювань. З грудня 2018 року ми розпочали співпрацю з організаціями, що опікуються хворими на гемофілію, а також провели акцію. До нас з усієї області приїхали хворі, що були оглянуті спеціалістами різного профілю. Здебільшого у хворих на гемофілію розвивається ураження опорно-рухового апарату. Кров не звертається, потрапляє у суглоби і спричиняє запалення. Згодом він руйнується», — говорить Тарас Гаценко.

Як додав Тарас Гаценко, у лікарні Мечникова вже проведено 2 операції хворим на гемофілію: по видаленню грижі та заміні тазостегнового суглобу. За останній рік проводиться госпіталізація хворих у стаціонарне відділення, де вони проходять курс спеціального лікування, щоб відновити рух. Сьогодні лікарня                    ім. Мечникова має єдиний центр в області, де люди з гемофілією можуть отримати кваліфіковану допомогу. А в майбутньому тут повинен з’явитися вузький спеціаліст–гематолог.

Раніше ми розповідали, як дніпряни можуть отримати 500 гривень за розповідь про Дніпро.

Теги: