На Дніпропетровщині мешкає 2400 ліквідаторів аварії на ЧАЕС другої категорії
14 грудня в Україні відзначається День вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС. Про масштабну трагедію всього світу та важливу й небезпечну місію ліквідаторів розповів у пресцентрі Відкритого голова Дніпровської міської спілки «Союз Чорнобиль Україна» Ігор Турчин.
Аварія на Чорнобильській АЕС – найбільша техногенна катастрофа в історії людства. Водії, хіміки та будівельники, люди різних спеціальностей та професій пішли на самопожертву й відправилися в епіцентр аварії – ліквідувати наслідки вибуху.
Задля запобігання розповсюдженню радіації наприкінці 1986 року зруйнований реактор накрили спеціальним «саркофагом». Його будівництво завершилося 14 грудня, тож рішенням президента від 10 листопада 2006 року, саме ця дата вважається Днем вшанування учасників ліквідації.
«Зараз в Україні понад 165 тисяч ліквідаторів. Із них 56 000 мають інвалідність. Це майже кожен третій. У Дніпропетровській області сьогодні мешкає 2400 учасників ліквідації. З інвалідністю – 1115, тобто кожен другий», — розповідає Ігор Турчин.
ЧИТАЙТЕ ТАКЖЕ: В Днепре почтили память ликвидаторов последствий аварии на ЧАЭС | Відкритий
Подписывайтесь на наш Телеграм-канал и страницу Відкритого в Фейсбук, чтобы первыми узнавать о важных событиях в Днепре.
Теги: катастрофа, новости Днепра, Чернобыль