Законопроєкт про референдум потребує корегувань, — дніпровський політолог

Добре чи погано? Думки політичних експертів щодо ухваленого Верховною Радою законопроєкту про Всеукраїнський референдум розділилися.

Про ініціативу президента в пресцентрі Відкритого детально розповів дніпровський політолог Андрій Шуліка. 

Ініціативу народовладдя від президента одні підтримують, інші – критикують і вбачають багато ризиків. Згідно з новим законом, українці зможуть змінювати частину норм конституції. Наприклад, щодо території країни. Натомість предметом референдуму не можуть бути питання, які стосуються податків, бюджету та амністії, а також прокуратури чи суду.

«Україна багато років жила без будь-якого законодавчого поняття, що таке референдум і як він повинен проводитися. Зараз ця ситуація виправляється. І це справді чудово. Проте до закону є дуже багато питань, він потребує корегувань та допрацювань. Наприклад, там немає жодного слова про місцевий референдум. Тобто провести таке голосування на рівні міста і вирішити локальну проблему саме таким шляхом на законодавчому рівні не можна», — каже Андрій Шуліка.

Законопроєкт про референдум потребує корегувань, - дніпровський політолог - рис. 1

Політологи зазначають, що проблеми можуть виникнути і через некомпетентність громадян або маніпуляції над їх вибором.

Аби запустити процедуру проведення референдуму, має зібратися ініціативна група з 60-ти людей. Упродовж 90 днів їм необхідно зібрати 3 млн підписів українців у 2/3 регіонів (із кожної області мінімум як по 100 тисяч). Тоді референдум указом оголошує президент. Проводитися він може лише раз на рік. Виноситься одне питання і два чітких варіанти відповіді — так або ні.

«Хто буде у складі цих ініціативних груп і яким чином вони збиратимуть підписи — теж залишається вагомим питанням. Процедура проведення досить складна, тож є підозри, що до проведення першого референдуму дуже довго чекати», — коментує політолог.

ЧИТАЙТЕ ТАКЖЕ НОВОСТИ ДНЕПРА: В Днепре ответили на самые распространенные вопросы о тарифах | Відкритий

Подписывайтесь на наш Телеграм-канал и страницу Відкритого в Фейсбук, чтобы первыми узнавать о важных событиях в Днепре.

Теги: , ,